WPIAL CHAMPIONSHIP - A GIRLS

Coopers Lake

Oct. 29, 2015


Results by runhigh.com

Click on the "pace" links to move about through the results. Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual or team.

                                                      Last updated Oct. 29, 2015 4:04 PM
Qualifiers shown in red.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD

  1 Vincentian Academy       72    1    4    6   26   35   36   39    20:55    3:26
  2 Laurel                  101    7   14   24   27   29   45   50    21:37    1:17
  3 Riverview               115    8   15   18   22   52   54   73    21:51    2:36
  4 Neshannock              133    3   10   23   42   55   63   87    21:59    3:11
  5 Eden Christian Academ   160    2   19   20   53   66   74   93    22:10    4:49
  6 Avonworth               181   11   33   34   47   56   60   67    22:37    2:25
  7 Our Lady Of Sacred He   185   16   28   40   44   57   69   85    22:36    2:09
  8 Northgate               238    9   21   48   76   84  106  131    23:22    4:20
  9 Seton-LaSalle           264   31   32   38   75   88  111  133    23:35    3:22
 10 Shady Side Academy      273   25   46   64   68   70   79   80    23:46    2:54
 11 West Greene             283   17   30   61   71  104  110  121    23:57    5:27
 12 Bishop Canevin          289    5   13   72   77  122  135  137    24:24    9:33
 13 Greensburg C C          338   41   59   62   82   94   98  116    24:22    3:20
 14 Mohawk                  356   12   65   81   96  102  130         24:47    5:37
 15 The Ellis School        366   49   51   83   91   92  103  118    24:47    2:23
 16 Riverside               470   43   86  108  114  119              26:52    6:43
 17 Sewickley Academy       502   58  105  107  112  120  124  134    27:21    5:49
 18 Burgettstown            509   37   97  113  126  136              28:23   11:34
 19 California Area         530   89   90  101  123  127  129         27:50    5:08
 20 Washington              542   78  100  115  117  132              28:20    7:08
 21 Fort Cherry             556   95   99  109  125  128              28:19    5:03

Dual Meet Scores

Vincentian Academy     20 wins
Laurel                 19 wins
Riverview              18 wins
Neshannock             17 wins
Eden Christian Academ  16 wins
Avonworth              15 wins
Our Lady Of Sacred He  14 wins
Shady Side Academy     13 wins
Northgate              12 wins
West Greene            11 wins
Seton-LaSalle          10 wins
Bishop Canevin         9 wins
Greensburg C C         8 wins
The Ellis School       7 wins
Mohawk                 6 wins
Riverside              5 wins
Sewickley Academy      4 wins
California Area        3 wins
Fort Cherry            2 wins
Burgettstown           1 wins
Washington             0 wins
Individuals

 PLACE           FINISHER            TIME     PACE



1. Vincentian Academy
    1  Marianne Abdalah, Jr           19:01    6:08
    4  Marissa Canzian, Fr            20:32    6:37
    6  Katherine Fedko, Fr            20:38    6:39
   26  Makara Smocer, Fr              21:55    7:04
   35  Dana Schaich, Fr               22:26    7:14
   36  Mary Claire Rossetti, So       22:28    7:15
   39  Delaney McCarthy, So           22:33    7:16
Total Time = 1:44:32     Total Places = 72


2. Laurel
    7  Alison Filer, Sr               20:51    6:43
   14  Cassandra Patterson, Jr        21:19    6:52
   24  Kathryn McClelland, Jr         21:51    7:03
   27  Marlee Bell, Jr                21:56    7:04
   29  Stephanie Kaminski, Jr         22:07    7:08
   45  Karen Dice, Jr                 23:02    7:26
   50  Mia Muraca, Jr                 23:26    7:33
Total Time = 1:48:04     Total Places = 101


3. Riverview
    8  Molly Kennedy, Sr              20:54    6:44
   15  Erin Joyce, Jr                 21:27    6:55
   18  Jenna Joseph, Fr               21:35    6:58
   22  Izzy Komaniak, Fr              21:47    7:02
   52  Meredith Kocur, Fr             23:29    7:34
   54  Maddie Kocur, Sr               23:31    7:35
   73  Gretchen Loeffler, Sr          24:57    8:03
Total Time = 1:49:12     Total Places = 115

4. Neshannock
    3  Abby Hutchison, Fr             20:26    6:35
   10  Katie Schrantz, Sr             21:10    6:49
   23  Abbey Salomon, So              21:49    7:02
   42  Amanda Urban, Fr               22:50    7:22
   55  Hannah Shaner, So              23:36    7:37
   63  Rebecca Parry, So              24:06    7:46
   87  Laura Na, Sr                   25:39    8:16
Total Time = 1:49:51     Total Places = 133

5. Eden Christian Academ
    2  Lauren Gronbeck, Sr            19:32    6:18
   19  Kayla Ostaffe, Jr              21:43    7:00
   20  Jenna Snavely, Sr              21:44    7:01
   53  Madison Graner, Sr             23:30    7:35
   66  Margaret Bovard, So            24:20    7:51
   74  Jerica Williams, Jr            24:58    8:03
   93  Madi King, Sr                  25:48    8:19
Total Time = 1:50:49     Total Places = 160

6. Avonworth
   11  Rachel Gaugler, Sr             21:15    6:51
   33  Miriam Kluitenberg, Jr         22:23    7:13
   34  Sarah Logan, Jr                22:25    7:14
   47  Chloe Cropper, Fr              23:22    7:32
   56  Abby Wert, Fr                  23:39    7:38
   60  Liisa Vanttinen, Jr            23:56    7:43
   67  Eva Dinino, Jr                 24:32    7:55
Total Time = 1:53:04     Total Places = 181

7. Our Lady Of Sacred He
   16  Tara Richardson, Jr            21:33    6:57
   28  Maria Lohmann, Jr              22:04    7:07
   40  Anna Lohmann, Sr               22:36    7:17
   44  Erin Halligan, Sr              23:01    7:25
   57  Monica Lohmann, Sr             23:42    7:39
   69  Angela Lohmann, Sr             24:41    7:58
   85  Bailey Kocent, Sr              25:29    8:13
Total Time = 1:52:56     Total Places = 185

8. Northgate
    9  Megan Wisniewski, Fr           21:07    6:49
   21  Kayley Wisniewski, Fr          21:46    7:01
   48  Louisa Valeriano, Jr           23:22    7:32
   76  Grace Bonnett, So              25:05    8:05
   84  Julia Geeting, Jr              25:27    8:13
  106  Jenna Gobreact, So             27:17    8:48
  131  Lauren Wanat, Jr               31:55   10:18
Total Time = 1:56:47     Total Places = 238

9. Seton-LaSalle
   31  Tori Panian, So                22:19    7:12
   32  Liz Farnan, Jr                 22:21    7:13
   38  Caitlin Guinee, Jr             22:31    7:16
   75  Cassidy Trautman, So           25:03    8:05
   88  Margaret Rodgers, Fr           25:41    8:17
  111  Bridget Guinee, Fr             28:29    9:11
  133  Dominique Cognetti, Sr         32:26   10:27
Total Time = 1:57:55     Total Places = 264

10. Shady Side Academy
   25  Jeanne Lauer, So               21:55    7:04
   46  Lindsey Stauber, Jr            23:18    7:31
   64  Emily Natoli, Sr               24:06    7:46
   68  Lucia Santos-Huertas, So       24:38    7:57
   70  Megan McInerney, So            24:49    8:00
   79  Anna Elaine Rosengart, Jr      25:13    8:08
   80  Josephine Szlachetka, Fr       25:18    8:09
Total Time = 1:58:46     Total Places = 273

11. West Greene
   17  McKenna Lampe, Fr              21:34    6:57
   30  Madison Lampe, Fr              22:15    7:10
   61  Rachel Jones, So               23:57    7:43
   71  Sarah Courtwright, Sr          24:55    8:02
  104  Jade Rittenhouse, Fr           27:00    8:43
  110  Mikhayla Post, Sr              27:47    8:58
  121  Jessica Orndoff, Fr            29:57    9:40
Total Time = 1:59:41     Total Places = 283

12. Bishop Canevin
    5  Becca Volz, Jr                 20:34    6:38
   13  Leah Narkevic, Sr              21:15    6:51
   72  Annie Philbin, Jr              24:57    8:03
   77  Maddy Walter, So               25:07    8:06
  122  Zarah Cekas, So                30:06    9:43
  135  Shea O'Neill, So               33:31   10:49
  137  Shannon Federouch, Sr          40:10   12:57
Total Time = 2:01:59     Total Places = 289

13. Greensburg C C
   41  Isabella Jackson, Fr           22:37    7:17
   59  Chelsey Boyle, So              23:50    7:41
   62  Rochelle Valore, Jr            23:58    7:44
   82  Jamie Nassur, Sr               25:27    8:12
   94  Moira O'Shea, Jr               25:56    8:22
   98  Kara Zaziski, Jr               26:18    8:29
  116  Briana Boyle, Sr               28:53    9:19
Total Time = 2:01:48     Total Places = 338

14. Mohawk
   12  Sabrina McClain, Fr            21:15    6:51
   65  Breyona Wagner, Sr             24:14    7:49
   81  Meghan Johnson, So             25:22    8:11
   96  Ali Bredl, Jr                  26:11    8:27
  102  Shelby Scott, Jr               26:52    8:40
  130  Mikala Mangino, Sr             31:36   10:11
Total Time = 2:03:54     Total Places = 356

15. The Ellis School
   49  Louise Finnstrom, Fr           23:25    7:33
   51  Lauren Jasper, Fr              23:27    7:34
   83  Dayna Rouse, Sr                25:27    8:12
   91  Hanna Hummert, So              25:46    8:19
   92  Anne Ward, So                  25:48    8:19
  103  Talia Leshko, Sr               26:59    8:42
  118  Yael Perlman, So               29:05    9:23
Total Time = 2:03:53     Total Places = 366

16. Riverside
   43  Micaela Stover, Jr             22:52    7:22
   86  Katie Kohlman, So              25:34    8:15
  108  Philly Kankaanpaeae, Sr        27:28    8:51
  114  Shawna Murray, Jr              28:51    9:18
  119  Kelly Calve, Sr                29:34    9:32
Total Time = 2:14:19     Total Places = 470

17. Sewickley Academy
   58  Nella Tsudis, Fr               23:48    7:41
  105  Katie Duggan, Sr               27:15    8:47
  107  Kristina Thomas, So            27:22    8:50
  112  Sofia Lynn, Sr                 28:39    9:14
  120  Amber Huang, Fr                29:37    9:33
  124  Lindsay Duffield, Sr           30:11    9:44
  134  Teddy Oh, Sr                   33:24   10:46
Total Time = 2:16:41     Total Places = 502

18. Burgettstown
   37  Skylar Wisniewski, So          22:30    7:15
   97  Madison Borsos, Jr             26:12    8:27
  113  Jordan Palmer, Jr              28:40    9:15
  126  Madeline Borsos, Sr            30:26    9:49
  136  Carly Boyer, So                34:03   10:59
Total Time = 2:21:51     Total Places = 509

19. California Area
   89  Jenna Miller, Jr               25:44    8:18
   90  Alexis Kronander, Jr           25:45    8:18
  101  Nicole Anderson, Jr            26:36    8:35
  123  McKenna Patterson, Sr          30:09    9:43
  127  Hannah O'Savage, Sr            30:52    9:57
  129  Jordayna Whiteskunk, So        31:28   10:09
Total Time = 2:19:06     Total Places = 530

20. Washington
   78  Alivia Montgomery, Jr          25:08    8:06
  100  Maria Sova, Sr                 26:23    8:30
  115  Maizy Patterson, Fr            28:52    9:18
  117  Siarra Demichele, So           28:59    9:21
  132  Megan McGill, Sr               32:15   10:24
Total Time = 2:21:37     Total Places = 542

21. Fort Cherry
   95  Angela Lucarini, 8             26:07    8:25
   99  Lindsay Bracall, Fr            26:19    8:29
  109  Samantha Merriman, Sr          27:32    8:53
  125  Jessica Perri, 8               30:24    9:48
  128  Taylor Bevier, 8               31:10   10:03
Total Time = 2:21:32     Total Places = 556
        TEAM                                 1M          2M        CLOCK    
 PLACE SCORE           FINISHER            TIME        TIME         TIME     PACE        TEAM

Top

1 1 Marianne Abdalah, Jr 11:55 19:01 6:08 Vincentian Academy 2 2 Lauren Gronbeck, Sr 12:14 19:32 6:18 Eden Christian Academ 3 Alyssa Campbell, So 12:56 20:19 6:33 New Brighton 4 3 Abby Hutchison, Fr 12:56 20:26 6:35 Neshannock 5 4 Marissa Canzian, Fr 12:46 20:32 6:37 Vincentian Academy 6 5 Becca Volz, Jr 12:54 20:34 6:38 Bishop Canevin 7 6 Katherine Fedko, Fr 12:56 20:38 6:39 Vincentian Academy 8 7 Alison Filer, Sr 13:01 20:51 6:43 Laurel 9 8 Molly Kennedy, Sr 13:10 20:54 6:44 Riverview 10 9 Megan Wisniewski, Fr 13:04 21:07 6:49 Northgate 11 10 Katie Schrantz, Sr 13:19 21:10 6:49 Neshannock 12 11 Rachel Gaugler, Sr 13:35 21:15 6:51 Avonworth 13 12 Sabrina McClain, Fr 13:20 21:15 6:51 Mohawk 14 13 Leah Narkevic, Sr 13:19 21:15 6:51 Bishop Canevin 15 14 Cassandra Patterson, Jr 13:30 21:19 6:52 Laurel 16 15 Erin Joyce, Jr 13:37 21:27 6:55 Riverview 17 16 Tara Richardson, Jr 13:35 21:33 6:57 Our Lady Of Sacred He 18 17 McKenna Lampe, Fr 13:35 21:34 6:57 West Greene 19 18 Jenna Joseph, Fr 13:38 21:35 6:58 Riverview


Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

20 19 Kayla Ostaffe, Jr 13:40 21:43 7:00 Eden Christian Academ 21 20 Jenna Snavely, Sr 13:40 21:44 7:01 Eden Christian Academ 22 21 Kayley Wisniewski, Fr 13:35 21:46 7:01 Northgate 23 22 Izzy Komaniak, Fr 13:46 21:47 7:02 Riverview 24 23 Abbey Salomon, So 13:38 21:49 7:02 Neshannock 25 24 Kathryn McClelland, Jr 13:54 21:51 7:03 Laurel 26 25 Jeanne Lauer, So 13:40 21:55 7:04 Shady Side Academy 27 26 Makara Smocer, Fr 13:45 21:55 7:04 Vincentian Academy 28 27 Marlee Bell, Jr 13:56 21:56 7:04 Laurel 29 28 Maria Lohmann, Jr 14:21 22:04 7:07 Our Lady Of Sacred He 30 29 Stephanie Kaminski, Jr 13:49 22:07 7:08 Laurel 31 30 Madison Lampe, Fr 14:02 22:15 7:10 West Greene 32 31 Tori Panian, So 13:46 22:19 7:12 Seton-LaSalle 33 32 Liz Farnan, Jr 14:04 22:21 7:13 Seton-LaSalle 34 33 Miriam Kluitenberg, Jr 13:56 22:23 7:13 Avonworth 35 34 Sarah Logan, Jr 13:57 22:25 7:14 Avonworth 36 35 Dana Schaich, Fr 14:03 22:26 7:14 Vincentian Academy 37 36 Mary Claire Rossetti, So 14:12 22:28 7:15 Vincentian Academy 38 37 Skylar Wisniewski, So 14:12 22:30 7:15 Burgettstown 39 38 Caitlin Guinee, Jr 14:22 22:31 7:16 Seton-LaSalle 40 39 Delaney McCarthy, So 14:18 22:33 7:16 Vincentian Academy 41 40 Anna Lohmann, Sr 14:15 22:36 7:17 Our Lady Of Sacred He 42 Jane Turek, Fr 14:17 22:36 7:17 South Side 43 41 Isabella Jackson, Fr 14:26 22:37 7:17 Greensburg C C 44 Paige Hineman, Jr 14:22 22:46 7:20 South Side 45 42 Amanda Urban, Fr 14:25 22:50 7:22 Neshannock 46 43 Micaela Stover, Jr 14:15 22:52 7:22 Riverside 47 44 Erin Halligan, Sr 14:34 23:01 7:25 Our Lady Of Sacred He 48 45 Karen Dice, Jr 14:21 23:02 7:26 Laurel 49 Carmazzi Brooke, So 14:11 23:04 7:26 Cardinal Wuerl N Cath 50 46 Lindsey Stauber, Jr 14:33 23:18 7:31 Shady Side Academy 51 47 Chloe Cropper, Fr 14:53 23:22 7:32 Avonworth 52 48 Louisa Valeriano, Jr 14:37 23:22 7:32 Northgate 53 49 Louise Finnstrom, Fr 14:46 23:25 7:33 The Ellis School 54 50 Mia Muraca, Jr 14:50 23:26 7:33 Laurel 55 51 Lauren Jasper, Fr 14:28 23:27 7:34 The Ellis School 56 52 Meredith Kocur, Fr 14:43 23:29 7:34 Riverview 57 53 Madison Graner, Sr 15:00 23:30 7:35 Eden Christian Academ 58 54 Maddie Kocur, Sr 15:05 23:31 7:35 Riverview 59 Sofia Carrasco, Jr 14:57 23:36 7:37 Carlynton 60 55 Hannah Shaner, So 15:00 23:36 7:37 Neshannock 61 56 Abby Wert, Fr 14:47 23:39 7:38 Avonworth 62 57 Monica Lohmann, Sr 14:52 23:42 7:39 Our Lady Of Sacred He 63 Skylar Corfield, Sr 15:04 23:42 7:39 Freedom Area 64 58 Nella Tsudis, Fr 14:52 23:48 7:41 Sewickley Academy 65 59 Chelsey Boyle, So 15:06 23:50 7:41 Greensburg C C 66 60 Liisa Vanttinen, Jr 15:03 23:56 7:43 Avonworth 67 61 Rachel Jones, So 15:15 23:57 7:43 West Greene 68 62 Rochelle Valore, Jr 14:55 23:58 7:44 Greensburg C C 69 Haley Earl, Fr 14:59 24:02 7:45 Shenango 70 63 Rebecca Parry, So 15:15 24:06 7:46 Neshannock 71 64 Emily Natoli, Sr 15:15 24:06 7:46 Shady Side Academy 72 65 Breyona Wagner, Sr 15:07 24:14 7:49 Mohawk 73 66 Margaret Bovard, So 15:23 24:20 7:51 Eden Christian Academ 74 Piper Scarry, So 15:21 24:25 7:52 Geibel Catholic 75 Grace Keibler, Sr 15:25 24:28 7:53 Trinity Christian 76 67 Eva Dinino, Jr 15:02 24:32 7:55 Avonworth 77 68 Lucia Santos-Huertas, So 15:40 24:38 7:57 Shady Side Academy 78 69 Angela Lohmann, Sr 15:43 24:41 7:58 Our Lady Of Sacred He 79 Rachel Milcic, So 15:38 24:42 7:58 Brentwood
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

80 70 Megan McInerney, So 15:42 24:49 8:00 Shady Side Academy 81 Melaina Kirschner, So 15:40 24:52 8:01 New Brighton 82 Jessica Cannon, So 15:48 24:54 8:02 Cardinal Wuerl N Cath 83 71 Sarah Courtwright, Sr 15:46 24:55 8:02 West Greene 84 Elise Molinaro, Sr 15:20 24:57 8:03 Trinity Christian 85 72 Annie Philbin, Jr 15:49 24:57 8:03 Bishop Canevin 86 73 Gretchen Loeffler, Sr 15:55 24:57 8:03 Riverview 87 74 Jerica Williams, Jr 15:50 24:58 8:03 Eden Christian Academ 88 75 Cassidy Trautman, So 15:53 25:03 8:05 Seton-LaSalle 89 76 Grace Bonnett, So 15:52 25:05 8:05 Northgate 90 77 Maddy Walter, So 15:53 25:07 8:06 Bishop Canevin 91 78 Alivia Montgomery, Jr 15:53 25:08 8:06 Washington 92 Brielle Braun, Sr 15:48 25:09 8:07 Shenango 93 79 Anna Elaine Rosengart, Jr 16:02 25:13 8:08 Shady Side Academy 94 80 Josephine Szlachetka, Fr 15:52 25:18 8:09 Shady Side Academy 95 Brooke Tanner, Jr 16:01 25:21 8:10 Shenango 96 81 Meghan Johnson, So 15:49 25:22 8:11 Mohawk 97 Casaundra Miller, Fr 16:10 25:24 8:11 Serra Catholic 98 82 Jamie Nassur, Sr 16:06 25:27 8:12 Greensburg C C 99 83 Dayna Rouse, Sr 16:08 25:27 8:12 The Ellis School 100 84 Julia Geeting, Jr 16:03 25:27 8:13 Northgate 101 85 Bailey Kocent, Sr 16:03 25:29 8:13 Our Lady Of Sacred He 102 86 Katie Kohlman, So 16:04 25:34 8:15 Riverside 103 87 Laura Na, Sr 15:58 25:39 8:16 Neshannock 104 88 Margaret Rodgers, Fr 16:06 25:41 8:17 Seton-LaSalle 105 Jordan Hartle, So 16:07 25:41 8:17 Freedom Area 106 89 Jenna Miller, Jr 16:42 25:44 8:18 California Area 107 90 Alexis Kronander, Jr 16:34 25:45 8:18 California Area 108 91 Hanna Hummert, So 16:10 25:46 8:19 The Ellis School 109 Geanna Forster, So 16:08 25:47 8:19 Shenango 110 92 Anne Ward, So 16:10 25:48 8:19 The Ellis School 111 93 Madi King, Sr 16:21 25:48 8:19 Eden Christian Academ 112 94 Moira O'Shea, Jr 16:10 25:56 8:22 Greensburg C C 113 95 Angela Lucarini, 8 16:24 26:07 8:25 Fort Cherry 114 96 Ali Bredl, Jr 16:23 26:11 8:27 Mohawk 115 97 Madison Borsos, Jr 16:31 26:12 8:27 Burgettstown 116 98 Kara Zaziski, Jr 16:25 26:18 8:29 Greensburg C C 117 99 Lindsay Bracall, Fr 16:30 26:19 8:29 Fort Cherry 118 100 Maria Sova, Sr 16:45 26:23 8:30 Washington 119 101 Nicole Anderson, Jr 16:39 26:36 8:35 California Area 120 Sianna Feliciano, Fr 16:49 26:36 8:35 Frazier 121 102 Shelby Scott, Jr 17:01 26:52 8:40 Mohawk 122 103 Talia Leshko, Sr 16:56 26:59 8:42 The Ellis School 123 Nyandeng Deng, So 16:49 27:00 8:42 Brentwood 124 104 Jade Rittenhouse, Fr 17:04 27:00 8:43 West Greene 125 Brenna Pribanic, Sr 16:51 27:06 8:44 South Allegheny 126 105 Katie Duggan, Sr 17:27 27:15 8:47 Sewickley Academy 127 106 Jenna Gobreact, So 16:12 27:17 8:48 Northgate 128 107 Kristina Thomas, So 17:12 27:22 8:50 Sewickley Academy 129 108 Philly Kankaanpaeae, Sr 17:08 27:28 8:51 Riverside 130 109 Samantha Merriman, Sr 17:18 27:32 8:53 Fort Cherry 131 110 Mikhayla Post, Sr 17:27 27:47 8:58 West Greene
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

132 Julia West, Fr 17:53 28:10 9:05 Avella Area 133 111 Bridget Guinee, Fr 18:17 28:29 9:11 Seton-LaSalle 134 Tifani Gioia, So 18:04 28:31 9:12 South Allegheny 135 Mia Jandric, Sr 17:51 28:37 9:14 Brentwood 136 112 Sofia Lynn, Sr 18:42 28:39 9:14 Sewickley Academy 137 113 Jordan Palmer, Jr 18:00 28:40 9:15 Burgettstown 138 114 Shawna Murray, Jr 18:26 28:51 9:18 Riverside 139 115 Maizy Patterson, Fr 18:10 28:52 9:18 Washington 140 Kristen Spencer, Jr 18:20 28:52 9:19 South Side 141 116 Briana Boyle, Sr 18:17 28:53 9:19 Greensburg C C 142 Melita Karadza, Jr 18:18 28:58 9:21 Brentwood 143 117 Siarra Demichele, So 18:33 28:59 9:21 Washington 144 118 Yael Perlman, So 18:32 29:05 9:23 The Ellis School 145 Abigail Daniels, Sr 18:21 29:28 9:30 South Side 146 119 Kelly Calve, Sr 19:02 29:34 9:32 Riverside 147 120 Amber Huang, Fr 18:38 29:37 9:33 Sewickley Academy 148 Cassidy Stollar, Sr 19:00 29:56 9:39 Chartiers Houston 149 121 Jessica Orndoff, Fr 19:30 29:57 9:40 West Greene 150 Cassie Williams, Sr 18:55 29:58 9:40 Cardinal Wuerl N Cath 151 122 Zarah Cekas, So 18:41 30:06 9:43 Bishop Canevin 152 123 McKenna Patterson, Sr 18:53 30:09 9:43 California Area 153 124 Lindsay Duffield, Sr 18:43 30:11 9:44 Sewickley Academy 154 125 Jessica Perri, 8 18:51 30:24 9:48 Fort Cherry 155 126 Madeline Borsos, Sr 19:00 30:26 9:49 Burgettstown 156 Evanna Jin, Fr 19:15 30:41 9:54 Winchester Thurston 157 127 Hannah O'Savage, Sr 20:21 30:52 9:57 California Area
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

158 128 Taylor Bevier, 8 19:37 31:10 10:03 Fort Cherry 159 129 Jordayna Whiteskunk, So 19:34 31:28 10:09 California Area 160 130 Mikala Mangino, Sr 18:58 31:36 10:11 Mohawk 161 McKenna Steck, Jr 20:08 31:49 10:16 Quigley Catholic 162 131 Lauren Wanat, Jr 19:59 31:55 10:18 Northgate 163 132 Megan McGill, Sr 20:19 32:15 10:24 Washington 164 133 Dominique Cognetti, Sr 20:59 32:26 10:27 Seton-LaSalle 165 Elizabeth Bartolozzi, Fr 20:37 32:57 10:38 Frazier 166 Amber Shambaugh, Fr 20:37 32:57 10:38 Frazier 167 Jenna Craig, Fr 20:41 33:15 10:44 Avella Area 168 134 Teddy Oh, Sr 20:53 33:24 10:46 Sewickley Academy 169 135 Shea O'Neill, So 20:51 33:31 10:49 Bishop Canevin 170 136 Carly Boyer, So 21:33 34:03 10:59 Burgettstown
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

171 Ashley Ostrowski, So 23:05 35:13 11:21 Freedom Area 172 Kaylie Molanic, So 23:12 36:14 11:41 South Allegheny
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

173 137 Shannon Federouch, Sr 13:13 40:10 12:57 Bishop Canevin 37 finishers among Women Under 2 40 finishers among Women 2 - 2 44 finishers among Women 3 - 3 49 finishers among Women 4 - 4 3 finishers among Women 5 & Up 0 male finishers 173 female finishers 173 total finishers

Return to home page.