WPIAL CHAMPIONSHIPS GIRLS A

SLIPPERY ROCK, PA

Oct. 25, 2012


Results by RUNHIGH.COM

Click on the "pace" links to move about through the results. Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual or team.

Qualifiers shown in red.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD

  1 Laurel                  100    1    9   23   24   43   53   68    22:02    3:24
  2 Shenango                117    3   18   27   28   41   60   65    22:22    2:47
  3 Vincentian Academy      132    7   13   16   38   58  128         22:35    3:21
  4 Bishop Canevin          150    2   19   21   33   75   95  100    22:45    5:01
  5 Our Lady Of Sacred He   165   11   30   32   42   50   64   86    22:58    2:17
  6 Riverview               185    8   22   35   57   63   67   94    23:10    3:15
  7 Sewickley Academy       217    5   17   26   54  115  127         23:51    8:27
  8 Shady Side Academy      239   29   39   51   59   61   87   92    23:46    1:45
 9* The Ellis School        242   25   45   46   47   79   90  122    23:56    3:23
10* Avonworth               242   14   20   55   73   80  102         24:00    3:49
 11 Mohawk                  291    6   56   70   77   82   99  106    24:25    5:04
 12 Eden Christian Academ   293   10   36   37   84  126              25:32   11:55
 13 Northgate               295    4   15   83   85  108  109  117    24:46    7:34
 14 South Side              320   12   31   69   89  119              25:22    8:33
 15 Seton-LaSalle           350   34   44   78   91  103  105  121    25:24    4:32
 16 Burgettstown            396   40   48   71  113  124  125  131    26:49    8:51
 17 West Shamokin           402   49   66   76  104  107  111         26:05    4:30
 18 Ford City Senior        426   52   74   88   98  114              26:30    5:18
 19 Greensburg C C          442   62   81   93   96  110  112  116    26:38    4:19
 20 Washington              545   72  101  118  120  134              30:28   13:37
 21 Avella Area             611   97  123  129  130  132  133         32:57    8:20

Incomplete Teams: Beaver Falls, Brentwood, California Area, Chartiers Houston
Fort Cherry, Frazier, Freedom Area, New Brighton, South Allegheny, Trinity Christian
Union Area, West Greene, Winchester Thurston
Individuals
 PLACE          FINISHER          TIME     PACE



1. Laurel
    1  Emily Maxwell, Sr          20:14    6:31
    9  Alison Filer, Fr           21:20    6:53
   23  Kristin Dicks, Fr          22:29    7:15
   24  Brooke Dicks, Jr           22:30    7:15
   43  Kacee Caughey, Fr          23:37    7:37
Total Time = 1:50:08     Total Places = 100


2. Shenango
    3  Katie Bruce, Fr            20:44    6:41
   18  Elizabeth Salem, So        22:13    7:10
   27  Courtney Fontana, So       22:40    7:19
   28  Carly Danielson, So        22:41    7:19
   41  Rachel Reamer, Jr          23:31    7:35
Total Time = 1:51:48     Total Places = 117


3. Vincentian Academy
    7  Kayla Key, Jr              21:01    6:46
   13  Kristyna Finikiotis, Sr    22:01    7:06
   16  Ally Bartoszewicz, Jr      22:11    7:09
   38  Oliva Babich, So           23:23    7:32
   58  Katie Sarosi, So           24:21    7:51
Total Time = 1:52:54     Total Places = 132

4. Bishop Canevin
    2  Caroline DeFrank, Jr       20:33    6:38
   19  Bailey Burgess, So         22:15    7:11
   21  Mary Olivia Philbin, So    22:20    7:12
   33  Leah Narkevic, Fr          23:03    7:26
   75  Sam Vanek, Fr              25:34    8:15
Total Time = 1:53:43     Total Places = 150

5. Our Lady Of Sacred He
   11  Autumn Cejer, So           21:35    6:58
   30  Erin Halligan, Fr          22:45    7:20
   32  Bailey Kocent, Fr          23:03    7:26
   42  Madison Pashke, So         23:34    7:36
   50  Leyla Turcios, Jr          23:51    7:42
Total Time = 1:54:46     Total Places = 165

6. Riverview
    8  Molly Kennedy, Fr          21:17    6:52
   22  Maddie Kocur, Fr           22:28    7:15
   35  Jocey Ostrowski, So        23:14    7:30
   57  Nicole Anderson, Jr        24:20    7:51
   63  Tessa Favo, So             24:31    7:54
Total Time = 1:55:48     Total Places = 185

7. Sewickley Academy
    5  Carly Little, Jr           20:57    6:45
   17  Maggie McClain, Jr         22:11    7:09
   26  Tori Pawk, Sr              22:39    7:18
   54  Katie Zwetolitz, Jr        24:06    7:46
  115  Hilary Paul, So            29:24    9:29
Total Time = 1:59:15     Total Places = 217

8. Shady Side Academy
   29  Rebkah Tesfamariam, Jr     22:43    7:19
   39  Leah Stauber, Jr           23:26    7:34
   51  Emily Natoli, Fr           23:54    7:42
   59  Mackenzie Klinvex, Jr      24:22    7:51
   61  Henrietta Gyulai, Jr       24:27    7:53
Total Time = 1:58:50     Total Places = 239

9*. The Ellis School
   25  Anna Muse, Jr              22:31    7:16
   45  Emily Concilus, Sr         23:44    7:39
   46  Dayna Rouse, Fr            23:46    7:40
   47  Laila Al-Soulaiman, Sr     23:46    7:40
   79  Lucille Crelli, Sr         25:54    8:21
Total Time = 1:59:39     Total Places = 242

10*. Avonworth
   14  Beth Shenck, Jr            22:08    7:08
   20  Havilah Gaugler, Jr        22:18    7:11
   55  Hanna Bernauer, Sr         24:08    7:47
   73  Shelby Bell, Sr            25:29    8:13
   80  Catherine McKay, Jr        25:56    8:22
Total Time = 1:59:56     Total Places = 242

11. Mohawk
    6  Breyona Wagner, Fr         21:00    6:46
   56  Mackenzie Moon, Jr         24:16    7:49
   70  Joelle Bromley, Fr         25:09    8:06
   77  Katelyn Byers, Sr          25:40    8:17
   82  Holly Duncan, Jr           26:03    8:24
Total Time = 2:02:05     Total Places = 291

12. Eden Christian Academ
   10  Lauren Gronbeck, Fr        21:27    6:55
   36  Rachel Martin, So          23:18    7:31
   37  Katie Pflugh, Sr           23:22    7:32
   84  Kendra Ritchie, Sr         26:12    8:27
  126  Leah Bovard, Fr            33:21   10:45
Total Time = 2:07:38     Total Places = 293

13. Northgate
    4  Lilly Hall, Jr             20:51    6:43
   15  Paige Baierl, Jr           22:09    7:08
   83  Lorilei Carrier, So        26:10    8:26
   85  Brenna Kennelly, Sr        26:14    8:28
  108  Sydney Winner, Fr          28:25    9:10
Total Time = 2:03:47     Total Places = 295

14. South Side
   12  Stephanie Hilliard, Jr     21:52    7:03
   31  Laura Kenderes, Jr         22:57    7:24
   69  Stephanie Myak, Sr         24:59    8:03
   89  Elyse Santillan, So        26:41    8:36
  119  Danielle Biniewski, Fr     30:24    9:48
Total Time = 2:06:50     Total Places = 320

15. Seton-LaSalle
   34  Jeanne Farnan, Jr          23:11    7:28
   44  Jenny Murtha, Fr           23:37    7:37
   78  Gabby Dutka, So            25:46    8:19
   91  Vivian Langford, Sr        26:45    8:38
  103  Elise Zielinski, Jr        27:42    8:56
Total Time = 2:06:59     Total Places = 350

16. Burgettstown
   40  Cheyenne Black, Jr         23:30    7:35
   48  Natalie Holloway, So       23:48    7:41
   71  Sarah Smith, Jr            25:12    8:08
  113  Michaela Bertovich, So     29:13    9:25
  124  Christina Golonka, Fr      32:21   10:26
Total Time = 2:14:02     Total Places = 396

17. West Shamokin
   49  Elizabeth Cornish, So      23:49    7:41
   66  Ashlynn Cogley, So         24:39    7:57
   76  Leah Baum, So              25:39    8:16
  104  Ellie Lessner, Fr          27:57    9:01
  107  Erin Lessner, Sr           28:18    9:08
Total Time = 2:10:21     Total Places = 402

18. Ford City Senior
   52  Claire Smathers, Sr        23:56    7:43
   74  Blair Willyard, So         25:31    8:14
   88  Catie Cujas, Fr            26:32    8:33
   98  Leah Hilty, Jr             27:20    8:49
  114  Abbey Smith, So            29:13    9:25
Total Time = 2:12:30     Total Places = 426

19. Greensburg C C
   62  Michelle Kalabin, Fr       24:30    7:54
   81  Rosalyn Tan, Sr            25:59    8:23
   93  Lianna Denino, Jr          26:46    8:38
   96  Bridget Malley, Sr         27:07    8:45
  110  Amy Whitsel, So            28:48    9:17
Total Time = 2:13:08     Total Places = 442

20. Washington
   72  Andrea Sharp, Jr           25:14    8:08
  101  Emmalea Beck, So           27:28    8:51
  118  Rashida Reed, Fr           29:58    9:40
  120  Jenna Shallcross, So       30:48    9:56
  134  Rachel Wilson, Jr          38:51   12:32
Total Time = 2:32:18     Total Places = 545

21. Avella Area
   97  Julia Carlisle, Sr         27:19    8:49
  123  Rachel Marshall, Jr        32:11   10:23
  129  Kira Doaks, Jr             34:42   11:11
  130  Joelle Gossett, Fr         34:51   11:15
  132  Megan Waddell, Jr          35:39   11:30
Total Time = 2:44:41     Total Places = 611
        TEAM                                  1M         1.9M       FINAL
 PLACE SCORE           FINISHER             TIME     TIME      TIME      PACE        TEAM

Top

1 1 Emily Maxwell, Sr 6:22 12:42 20:14 6:31 Laurel 2 2 Caroline DeFrank, Jr 6:23 12:48 20:33 6:38 Bishop Canevin 3 Madeline Schmiedeknecht, Jr 6:23 12:46 20:39 6:40 Winchester Thurston 4 3 Katie Bruce, Fr 6:43 13:05 20:44 6:41 Shenango 5 4 Lilly Hall, Jr 6:32 13:00 20:51 6:43 Northgate 6 Dee Dee Adams, Sr 6:24 12:58 20:55 6:45 Freedom Area 7 5 Carly Little, Jr 6:29 13:03 20:57 6:45 Sewickley Academy 8 6 Breyona Wagner, Fr 6:34 13:05 21:00 6:46 Mohawk 9 7 Kayla Key, Jr 6:35 13:09 21:01 6:46 Vincentian Academy 10 8 Molly Kennedy, Fr 6:32 13:07 21:17 6:52 Riverview 11 9 Alison Filer, Fr 6:52 13:23 21:20 6:53 Laurel 12 10 Lauren Gronbeck, Fr 6:37 13:20 21:27 6:55 Eden Christian Academ 13 11 Autumn Cejer, So 6:48 13:31 21:35 6:58 Our Lady Of Sacred He


Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

14 Chelsea Fabyanic, Jr 6:35 13:18 21:42 7:00 New Brighton 15 12 Stephanie Hilliard, Jr 6:52 13:43 21:52 7:03 South Side 16 13 Kristyna Finikiotis, Sr 6:30 13:19 22:01 7:06 Vincentian Academy 17 14 Beth Shenck, Jr 6:23 13:36 22:08 7:08 Avonworth 18 15 Paige Baierl, Jr 7:11 13:54 22:09 7:08 Northgate 19 16 Ally Bartoszewicz, Jr 6:47 13:39 22:11 7:09 Vincentian Academy 20 17 Maggie McClain, Jr 7:05 14:00 22:11 7:09 Sewickley Academy 21 18 Elizabeth Salem, So 7:09 14:09 22:13 7:10 Shenango 22 19 Bailey Burgess, So 7:00 13:58 22:15 7:11 Bishop Canevin 23 20 Havilah Gaugler, Jr 6:58 14:03 22:18 7:11 Avonworth 24 21 Mary Olivia Philbin, So 6:57 13:56 22:20 7:12 Bishop Canevin 25 22 Maddie Kocur, Fr 7:23 14:15 22:28 7:15 Riverview 26 23 Kristin Dicks, Fr 7:00 14:10 22:29 7:15 Laurel 27 24 Brooke Dicks, Jr 7:01 14:07 22:30 7:15 Laurel 28 25 Anna Muse, Jr 7:04 14:03 22:31 7:16 The Ellis School 29 26 Tori Pawk, Sr 7:22 14:17 22:39 7:18 Sewickley Academy 30 27 Courtney Fontana, So 7:09 14:11 22:40 7:19 Shenango 31 28 Carly Danielson, So 7:09 14:13 22:41 7:19 Shenango 32 29 Rebkah Tesfamariam, Jr 7:06 14:11 22:43 7:19 Shady Side Academy 33 30 Erin Halligan, Fr 6:45 13:20 22:45 7:20 Our Lady Of Sacred He 34 31 Laura Kenderes, Jr 7:06 14:05 22:57 7:24 South Side 35 32 Bailey Kocent, Fr 7:01 14:10 23:03 7:26 Our Lady Of Sacred He 36 33 Leah Narkevic, Fr 7:17 14:20 23:03 7:26 Bishop Canevin 37 34 Jeanne Farnan, Jr 7:08 14:30 23:11 7:28 Seton-LaSalle 38 35 Jocey Ostrowski, So 7:31 14:35 23:14 7:30 Riverview 39 Erin Allison, Jr 6:53 14:10 23:16 7:30 Fort Cherry 40 36 Rachel Martin, So 7:11 14:29 23:18 7:31 Eden Christian Academ 41 37 Katie Pflugh, Sr 7:02 14:23 23:22 7:32 Eden Christian Academ 42 38 Oliva Babich, So 7:09 14:22 23:23 7:32 Vincentian Academy 43 39 Leah Stauber, Jr 7:11 14:32 23:26 7:34 Shady Side Academy 44 40 Cheyenne Black, Jr 7:11 14:30 23:30 7:35 Burgettstown 45 41 Rachel Reamer, Jr 7:01 14:20 23:31 7:35 Shenango 46 42 Madison Pashke, So 7:18 14:40 23:34 7:36 Our Lady Of Sacred He 47 43 Kacee Caughey, Fr 7:10 14:33 23:37 7:37 Laurel 48 44 Jenny Murtha, Fr 7:18 14:24 23:37 7:37 Seton-LaSalle 49 45 Emily Concilus, Sr 7:16 14:37 23:44 7:39 The Ellis School 50 46 Dayna Rouse, Fr 7:22 14:47 23:46 7:40 The Ellis School 51 47 Laila Al-Soulaiman, Sr 7:23 14:47 23:46 7:40 The Ellis School 52 48 Natalie Holloway, So 7:35 14:59 23:48 7:41 Burgettstown 53 49 Elizabeth Cornish, So 7:28 14:55 23:49 7:41 West Shamokin 54 50 Leyla Turcios, Jr 7:30 14:54 23:51 7:42 Our Lady Of Sacred He 55 51 Emily Natoli, Fr 7:22 14:53 23:54 7:42 Shady Side Academy 56 52 Claire Smathers, Sr 7:32 14:51 23:56 7:43 Ford City Senior 57 53 Erin Hassett, Sr 7:23 14:48 23:58 7:44 Laurel 58 Gi Gi DeWeese, Jr 7:29 14:57 23:59 7:44 Freedom Area 59 54 Katie Zwetolitz, Jr 7:35 14:54 24:06 7:46 Sewickley Academy 60 55 Hanna Bernauer, Sr 7:31 15:04 24:08 7:47 Avonworth 61 56 Mackenzie Moon, Jr 7:19 14:49 24:16 7:49 Mohawk 62 57 Nicole Anderson, Jr 7:44 15:11 24:20 7:51 Riverview 63 58 Katie Sarosi, So 7:35 15:07 24:21 7:51 Vincentian Academy 64 59 Mackenzie Klinvex, Jr 7:33 15:10 24:22 7:51 Shady Side Academy 65 Janis McGill, Sr 7:24 15:07 24:24 7:52 Union Area 66 60 Ashleigh Presnar, So 7:43 15:19 24:25 7:52 Shenango 67 61 Henrietta Gyulai, Jr 7:27 15:10 24:27 7:53 Shady Side Academy 68 62 Michelle Kalabin, Fr 7:37 15:17 24:30 7:54 Greensburg C C 69 63 Tessa Favo, So 7:33 15:04 24:31 7:54 Riverview 70 64 Brianna Vanvolkenburg, Fr 7:31 15:17 24:32 7:55 Our Lady Of Sacred He 71 65 Brielle Braun, Fr 7:37 15:19 24:36 7:56 Shenango 72 66 Ashlynn Cogley, So 7:43 15:21 24:39 7:57 West Shamokin 73 67 Sophie Belch, Jr 7:46 15:23 24:39 7:57 Riverview 74 68 Kaitland Schrantz, Fr 7:20 15:03 24:43 7:58 Laurel
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

75 Kayleigh Roberts, So 7:53 15:31 24:48 8:00 Freedom Area 76 Adau Deng, Sr 7:30 15:40 24:56 8:02 Brentwood 77 69 Stephanie Myak, Sr 7:46 15:25 24:59 8:03 South Side 78 70 Joelle Bromley, Fr 7:52 15:36 25:09 8:06 Mohawk 79 71 Sarah Smith, Jr 7:35 15:34 25:12 8:08 Burgettstown 80 72 Andrea Sharp, Jr 7:02 15:12 25:14 8:08 Washington 81 Olivia Presecan, Fr 7:56 15:50 25:25 8:12 Beaver Falls 82 73 Shelby Bell, Sr 7:43 15:50 25:29 8:13 Avonworth 83 74 Blair Willyard, So 8:00 16:00 25:31 8:14 Ford City Senior 84 75 Sam Vanek, Fr 7:44 15:52 25:34 8:15 Bishop Canevin 85 Mia Jandric, Fr 7:50 15:38 25:39 8:16 Brentwood 86 76 Leah Baum, So 8:06 16:02 25:39 8:16 West Shamokin 87 77 Katelyn Byers, Sr 7:54 15:59 25:40 8:17 Mohawk 88 78 Gabby Dutka, So 8:04 16:08 25:46 8:19 Seton-LaSalle 89 Eva Gould, So 8:05 16:13 25:47 8:19 Trinity Christian 90 79 Lucille Crelli, Sr 8:07 16:08 25:54 8:21 The Ellis School 91 80 Catherine McKay, Jr 7:34 15:42 25:56 8:22 Avonworth 92 Emily Courtwright, Jr 7:47 15:56 25:57 8:22 West Greene 93 81 Rosalyn Tan, Sr 7:39 15:45 25:59 8:23 Greensburg C C 94 82 Holly Duncan, Jr 8:01 16:26 26:03 8:24 Mohawk 95 Amelia Motte, So 7:58 15:59 26:05 8:25 Fort Cherry 96 83 Lorilei Carrier, So 8:23 16:16 26:10 8:26 Northgate 97 84 Kendra Ritchie, Sr 7:42 15:57 26:12 8:27 Eden Christian Academ 98 85 Brenna Kennelly, Sr 7:56 16:16 26:14 8:28 Northgate 99 Erin Follmer, Sr 7:47 15:55 26:15 8:28 Fort Cherry 100 Mieke Bovbjerg, So 8:11 16:26 26:17 8:29 Winchester Thurston 101 86 Vicki Grant, Jr 7:53 16:03 26:21 8:30 Our Lady Of Sacred He 102 Sierra Murray, Sr 8:08 16:15 26:23 8:31 Beaver Falls 103 87 Elizabeth Ejzak, So 7:39 15:51 26:25 8:31 Shady Side Academy 104 88 Catie Cujas, Fr 8:08 16:36 26:32 8:33 Ford City Senior 105 89 Elyse Santillan, So 8:01 16:06 26:41 8:36 South Side 106 90 Zoe Merrell, So 8:24 16:36 26:42 8:36 The Ellis School 107 91 Vivian Langford, Sr 8:12 16:17 26:45 8:38 Seton-LaSalle 108 92 Tara Lee, Sr 7:27 15:55 26:45 8:38 Shady Side Academy 109 93 Lianna Denino, Jr 8:30 16:45 26:46 8:38 Greensburg C C 110 94 Maggie Carrol, So 8:12 16:21 26:46 8:38 Riverview 111 95 Mary Frances Philbin, So 8:18 16:39 27:00 8:42 Bishop Canevin 112 96 Bridget Malley, Sr 8:05 16:35 27:07 8:45 Greensburg C C 113 97 Julia Carlisle, Sr 7:52 17:03 27:19 8:49 Avella Area 114 98 Leah Hilty, Jr 8:33 16:52 27:20 8:49 Ford City Senior 115 99 Danielle Kelty, So 7:58 16:48 27:23 8:50 Mohawk 116 100 Maggie Aiello, So 8:33 16:59 27:24 8:50 Bishop Canevin 117 101 Emmalea Beck, So 8:24 16:52 27:28 8:51 Washington 118 102 Meagan Guest, Jr 8:01 17:23 27:36 8:54 Avonworth 119 103 Elise Zielinski, Jr 8:24 17:14 27:42 8:56 Seton-LaSalle
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

120 104 Ellie Lessner, Fr 8:36 17:23 27:57 9:01 West Shamokin 121 105 Dominique Cognetti, Fr 8:23 17:10 28:10 9:05 Seton-LaSalle 122 106 Kelcey Seth, So 7:58 16:49 28:12 9:06 Mohawk 123 Jessica Nordeen, So 8:29 17:16 28:14 9:06 Brentwood 124 107 Erin Lessner, Sr 8:20 17:15 28:18 9:08 West Shamokin 125 108 Sydney Winner, Fr 8:54 17:41 28:25 9:10 Northgate 126 109 Carolyn Kenyon, Sr 8:36 17:23 28:38 9:14 Northgate 127 110 Amy Whitsel, So 8:28 17:40 28:48 9:17 Greensburg C C 128 111 Taylor Passerini, Fr 8:57 17:50 28:51 9:18 West Shamokin 129 Samantha Merriman 8:32 17:24 28:58 9:20 Fort Cherry 130 112 Abby Evangeliste, Sr 8:36 17:49 29:06 9:23 Greensburg C C 131 Kaytlin Turner, Jr 8:08 17:33 29:12 9:25 California Area 132 113 Michaela Bertovich, So 8:42 18:02 29:13 9:25 Burgettstown 133 114 Abbey Smith, So 8:34 17:29 29:13 9:25 Ford City Senior 134 115 Hilary Paul, So 9:14 18:15 29:24 9:29 Sewickley Academy 135 116 Madeline Evangeliste, So 8:35 17:47 29:35 9:32 Greensburg C C 136 117 Susie Byrd, Sr 8:49 18:14 29:37 9:33 Northgate 137 Amber Starr, Sr 9:03 18:35 29:54 9:38 Frazier 138 118 Rashida Reed, Fr 8:56 17:37 29:58 9:40 Washington 139 119 Danielle Biniewski, Fr 8:34 17:57 30:24 9:48 South Side 140 Courtney Zanaglio, Jr 8:56 18:45 30:35 9:52 Chartiers Houston 141 120 Jenna Shallcross, So 9:36 19:30 30:48 9:56 Washington 142 121 Mary Farnan, Sr 9:57 19:56 30:49 9:56 Seton-LaSalle
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

143 Jessica Chalfant, Sr 9:26 19:13 31:02 10:01 South Allegheny 144 Megan Vanselow, Sr 9:44 19:22 31:03 10:01 Chartiers Houston 145 122 Emily Berringer, Sr 9:44 19:21 31:33 10:10 The Ellis School 146 123 Rachel Marshall, Jr 9:39 19:41 32:11 10:23 Avella Area 147 124 Christina Golonka, Fr 9:30 19:32 32:21 10:26 Burgettstown 148 125 Caley Ritts, So 9:42 19:44 32:22 10:26 Burgettstown 149 126 Leah Bovard, Fr 9:53 20:35 33:21 10:45 Eden Christian Academ 150 127 Caroline Jackson, Jr 10:14 20:49 33:48 10:54 Sewickley Academy
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

151 Mary-Grace Hines, So 9:28 20:25 34:29 11:07 Brentwood 152 Samantha Elliot, Sr 10:15 21:29 34:30 11:08 Chartiers Houston 153 128 Angela Battaglia, Sr 10:43 21:45 34:37 11:10 Vincentian Academy 154 129 Kira Doaks, Jr 11:03 21:48 34:42 11:11 Avella Area 155 130 Joelle Gossett, Fr 9:45 20:44 34:51 11:15 Avella Area 156 Christina Babyak, So 9:42 21:15 35:10 11:20 Frazier 157 131 Bryanna Lonick, Jr 10:33 22:07 35:11 11:21 Burgettstown 158 Gabby Hritsko, Sr 9:49 21:30 35:31 11:27 Chartiers Houston 159 132 Megan Waddell, Jr 10:03 21:12 35:39 11:30 Avella Area
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | Top

160 133 Lauren Knight, Jr 11:37 23:25 37:57 12:14 Avella Area 161 134 Rachel Wilson, Jr 11:43 24:00 38:51 12:32 Washington 32 finishers among Women Under 2 43 finishers among Women 2 - 2 48 finishers among Women 3 - 3 37 finishers among Women 4 - 4 1 finishers among Females (no age given) 0 male finishers 161 female finishers 161 total finishers

Return to home page.