PIAA XC CHAMPIONSHIPS - GIRLS A

Hershey Park

Nov. 7, 2015


Results by runhigh.com

Click on the "pace" links to move about through the results. Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual or team.

                                                      Last updated Nov. 7, 2015 10:52 AM
PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD

  1 St. Joseph's Catholic    90    2    5   19   30   34   62   66    20:33    1:47
  2 Central Cambria (6)      97    7   15   23   24   28   45   71    20:41    1:05
  3 Christopher Dock (1)    123    9   11   31   32   40   60  105    20:53    1:26
  4 Holy Cross (2)          125    4   13   21   38   49   65  110    20:50    2:01
  5 Vincentian Academy (7   139    1   14   20   47   57   74   93    20:46    3:21
  6 Elk Lake (2)            153    8   10   18   22   95  104  107    21:03    3:41
  7 Union City (10)         208    3   26   46   63   70   94  101    21:35    2:54
  8 Riverview (7)           215    6   50   52   53   54   97  113    21:36    2:02
  9 Veritas Academy (3)     233   16   17   64   67   69  122         21:47    2:13
 10 North East (10)         263   12   39   59   76   77   87   90    22:01    2:49
 11 Southern Columbia (4)   265   27   37   42   78   81   88   91    22:05    2:01
 12 Laurel (7)              271   29   43   51   73   75   80   86    22:08    1:48
 13 Cranberry Area (9)      298   33   44   55   58  108  112  121    22:27    3:23
 14 Northeast Bradford (4   324   25   41   72   83  103  117  129    22:36    3:18
 15 Masterman (12)          342   35   36   82   89  100  102  106    22:41    2:44
 16 Notre Dame Es (11)      383   48   68   84   85   98   99  120    23:00    2:05
 17 Clarion-Limestone (9)   447   56   61   96  116  118  127  130    23:54    3:29
 18 Johnstown Christian (   550   79  109  115  123  124  128  131    25:27    4:02
 19 Paul Robeson (12)       561   92  111  114  119  125  126         25:29    3:43
Individuals

 PLACE           FINISHER            TIME     PACE


1. St. Joseph's Catholic
    2  Sera Mazza, Fr                 19:37    6:20
    5  Lucia Person, Sr               19:55    6:25
   19  Julia Cusatis, Fr              20:36    6:39
   30  Lea Fisher, Fr                 21:13    6:51
   34  Kate Ott, Jr                   21:24    6:54
   62  Grace Cousins, Jr              22:22    7:13
   66  Jordan Wiser, Sr               22:37    7:18
Total Time = 1:42:45     Total Places = 90

2. Central Cambria (6)
    7  Sydney Gilkey, Jr              20:01    6:27
   15  Paige Wess, Fr                 20:20    6:33
   23  Samantha Koss, Jr              20:56    6:45
   24  Emma Wess, Jr                  20:58    6:46
   28  Carly Kaschalk, So             21:06    6:48
   45  McKenna Hayward, Fr            21:51    7:03
   71  Jackie Bracken, Sr             22:45    7:20
Total Time = 1:43:21     Total Places = 97

3. Christopher Dock (1)
    9  Maddison Landis, Sr            20:07    6:29
   11  Lael Flores, Fr                20:09    6:30
   31  Camryn McCloskey, Jr           21:18    6:52
   32  Lindsey Bernd, So              21:18    6:52
   40  Erica Gunden, Jr               21:33    6:57
   60  Julianna Rotelle, Jr           22:19    7:12
  105  Alana Bergey, Jr               24:23    7:52
Total Time = 1:44:25     Total Places = 123

4. Holy Cross (2)
    4  Lexi Walsh, So                 19:54    6:25
   13  Mackenzie Greenfield, Sr       20:15    6:32
   21  Abby Guziewicz, Jr             20:39    6:40
   38  Abby Sempa, Fr                 21:28    6:55
   49  Abby Corrigan, Jr              21:54    7:04
   65  Zoe Haggerty, Sr               22:33    7:16
  110  Megan Healy, Jr                24:48    8:00
Total Time = 1:44:10     Total Places = 125

5. Vincentian Academy (7
    1  Marianne Abdalah, Jr           18:50    6:04
   14  Katherine Fedko, Fr            20:16    6:32
   20  Marissa Canzian, Fr            20:37    6:39
   47  Makara Smocer, Fr              21:54    7:04
   57  Delaney McCarthy, So           22:11    7:09
   74  Dana Schaich, Fr               22:50    7:22
   93  Mary Claire Rossetti, So       23:38    7:37
Total Time = 1:43:48     Total Places = 139

6. Elk Lake (2)
    8  Katie Bennett, Sr              20:03    6:28
   10  Justine Johns, Jr              20:09    6:30
   18  Shyanne Bennett, Fr            20:36    6:39
   22  Keri Jones, Jr                 20:42    6:40
   95  Lydia Ofalt, So                23:43    7:39
  104  Andrea Rockefeller, Jr         24:22    7:51
  107  Miranda Decker, Jr             24:41    7:58
Total Time = 1:45:13     Total Places = 153

7. Union City (10)
    3  Alyssa Boyd, Jr                19:50    6:24
   26  Abbagail Anaya, Fr             21:04    6:48
   46  Olivia Trauner, Sr             21:52    7:03
   63  Sabrina Kosnik, Sr             22:23    7:13
   70  Sarah Toy, Sr                  22:44    7:20
   94  Jolene Bacon, Sr               23:41    7:38
  101  Allie Vandee, Fr               24:11    7:48
Total Time = 1:47:53     Total Places = 208

8. Riverview (7)
    6  Molly Kennedy, Sr              20:00    6:27
   50  Jenna Joseph, Fr               21:55    7:04
   52  Erin Joyce, Jr                 22:01    7:06
   53  Meredith Kocur, Fr             22:01    7:06
   54  Izzy Komaniak, Fr              22:01    7:06
   97  Maddie Kocur, Sr               23:52    7:42
  113  Gretchen Loeffler, Sr          25:08    8:06
Total Time = 1:47:58     Total Places = 215

9. Veritas Academy (3)
   16  Erika Echternach, Sr           20:30    6:36
   17  Leigha Martin, Jr              20:35    6:38
   64  Hannah Martin, Jr              22:27    7:14
   67  Sydney Rawlings, Fr            22:40    7:18
   69  Katherine Parker, So           22:43    7:19
  122  Laura Lielbriedis, So          26:43    8:37
Total Time = 1:48:55     Total Places = 233

10. North East (10)
   12  Taylor Van Tassel, So          20:12    6:31
   39  Kate McIntosh, Jr              21:32    6:57
   59  Macy Putman, Sr                22:18    7:12
   76  Morgan Ramsey, Jr              23:00    7:25
   77  Rachel Ramsey, Fr              23:00    7:25
   87  Casey McIntosh, Jr             23:16    7:30
   90  Joelle Klein, Jr               23:25    7:33
Total Time = 1:50:02     Total Places = 263

11. Southern Columbia (4)
   27  Gabriella Delbo, Sr            21:05    6:48
   37  Haley Scopelliti, Fr           21:26    6:55
   42  Maria Maresca, Fr              21:46    7:01
   78  Emily Eck, Sr                  23:00    7:25
   81  Emily Davis, Fr                23:05    7:27
   88  Allie Willhouse, Fr            23:17    7:30
   91  Emma Steely, Fr                23:28    7:34
Total Time = 1:50:22     Total Places = 265

12. Laurel (7)
   29  Alison Filer, Sr               21:09    6:49
   43  Cassandra Patterson, Jr        21:47    7:02
   51  Kathryn McClelland, Jr         21:56    7:04
   73  Marlee Bell, Jr                22:48    7:21
   75  Stephanie Kaminski, Jr         22:57    7:24
   80  Karen Dice, Jr                 23:05    7:27
   86  Mia Muraca, Jr                 23:15    7:30
Total Time = 1:50:37     Total Places = 271

13. Cranberry Area (9)
   33  Tifany Berry, So               21:21    6:53
   44  Samantha Woolcock, Fr          21:49    7:02
   55  Lauren Varsek, Fr              22:04    7:07
   58  Kristin Reynolds, Jr           22:14    7:10
  108  Laurel Ecklund, Fr             24:44    7:58
  112  Madeline Keenan, Jr            25:05    8:05
  121  Hannah Kapp, So                26:39    8:36
Total Time = 1:52:12     Total Places = 298

14. Northeast Bradford (4
   25  Karli Moyer, So                21:03    6:47
   41  Lydia Werner, Sr               21:38    6:58
   72  Megan Allabaugh, So            22:46    7:21
   83  Anne Tompkins, So              23:10    7:28
  103  Ella Brown, So                 24:20    7:51
  117  Andrea Williams, Jr            25:35    8:15
  129  Cassie Johnson, Jr             28:12    9:06
Total Time = 1:52:57     Total Places = 324

15. Masterman (12)
   35  Marina Mancoridis, Fr          21:26    6:55
   36  Viki Mancoridis, Fr            21:26    6:55
   82  Siduri Beckman, Sr             23:06    7:27
   89  Anya Gizis, Fr                 23:17    7:31
  100  Ella Schrand, So               24:09    7:47
  102  Joanna Giang, Jr               24:12    7:48
  106  Eiman Eltigani, Sr             24:32    7:55
Total Time = 1:53:24     Total Places = 342

16. Notre Dame Es (11)
   48  Claudia O'Donnell, Fr          21:54    7:04
   68  Courtney Krechel, Sr           22:42    7:19
   84  Rebecca Waguespack, Jr         23:11    7:28
   85  Olivia Miller, Sr              23:14    7:29
   98  Nell Fossa, Jr                 23:59    7:44
   99  Sophia Caporusso, Fr           24:09    7:47
  120  Amanda Hoppaugh, So            26:30    8:33
Total Time = 1:55:00     Total Places = 383

17. Clarion-Limestone (9)
   56  Hannah Rittenhouse, Fr         22:09    7:09
   61  Kaleigh Kirby, Jr              22:22    7:13
   96  Joni Zacherl, So               23:47    7:40
  116  Macrina Forrest, Sr            25:31    8:14
  118  Kylie Garvey, Fr               25:38    8:16
  127  Chantel Olson, Jr              27:58    9:01
  130  Erika Romo, So                 28:52    9:19
Total Time = 1:59:27     Total Places = 447

18. Johnstown Christian (
   79  Maddie Sprankle, Sr            23:02    7:26
  109  Lorna Speigle, Fr              24:47    7:59
  115  Beth Felix, Fr                 25:29    8:13
  123  Gwen Price, Sr                 26:50    8:39
  124  Adrianna Thomas, Fr            27:04    8:44
  128  Kristie Lynch, Jr              28:11    9:05
  131  Alaina Miller, So              29:53    9:38
Total Time = 2:07:12     Total Places = 550

19. Paul Robeson (12)
   92  Janae Pitt, Jr                 23:31    7:35
  111  Trelsie Trotman, Sr            24:54    8:02
  114  Moniesha Harvey, So            25:19    8:10
  119  Dawsian Dawson, Jr             26:24    8:31
  125  Jahara Harrell, Fr             27:13    8:47
  126  Monche Harvey, Fr              27:29    8:52
Total Time = 2:07:21     Total Places = 561
        TEAM                                 1M          2M        CLOCK    
 PLACE SCORE           FINISHER            TIME        TIME         TIME     PACE        TEAM

Top

1 1 Marianne Abdalah, Jr 5:27 11:41 18:50 6:04 Vincentian Academy (7 2 Emma Seifried, So 5:28 11:41 18:50 6:04 Country Day Sch (1) 3 Lauren Gronbeck, Sr 5:37 12:03 19:33 6:18 Eden Christian (7) 4 2 Sera Mazza, Fr 5:49 12:14 19:37 6:20 St. Joseph's Catholic 5 Jordan Haberstroh, So 5:40 12:11 19:41 6:21 Columbia (3) 6 3 Alyssa Boyd, Jr 5:54 12:23 19:50 6:24 Union City (10) 7 Rebecca Bierly, Jr 6:00 12:19 19:54 6:25 Penns Valley Area (6) 8 4 Lexi Walsh, So 5:49 12:25 19:54 6:25 Holy Cross (2) 9 5 Lucia Person, Sr 5:56 12:24 19:55 6:25 St. Joseph's Catholic 10 6 Molly Kennedy, Sr 5:55 12:25 20:00 6:27 Riverview (7) 11 Alyssa Campbell, So 6:08 12:45 20:00 6:27 New Brighton (7) 12 7 Sydney Gilkey, Jr 5:54 12:35 20:01 6:27 Central Cambria (6) 13 Becca Volz, Jr 5:56 12:28 20:02 6:28 Bishop Canevin (7) 14 8 Katie Bennett, Sr 5:53 12:27 20:03 6:28 Elk Lake (2) 15 Tori Kocsis, Jr 5:50 12:26 20:06 6:29 Richland (6) 16 9 Maddison Landis, Sr 5:51 12:28 20:07 6:29 Christopher Dock (1) 17 Taya Whitfield, Jr 5:54 12:33 20:07 6:29 Marion Center (6) 18 Tina Capparell, So 5:51 12:25 20:08 6:30 Marian Catholic (11) 19 10 Justine Johns, Jr 5:54 12:27 20:09 6:30 Elk Lake (2) 20 11 Lael Flores, Fr 5:52 12:26 20:09 6:30 Christopher Dock (1) 21 12 Taylor Van Tassel, So 5:52 12:32 20:12 6:31 North East (10) 22 Nicole Shelton, Jr 5:58 12:35 20:14 6:32 Christian Sch of York 23 13 Mackenzie Greenfield, Sr 5:52 12:33 20:15 6:32 Holy Cross (2) 24 14 Katherine Fedko, Fr 5:53 12:37 20:16 6:32 Vincentian Academy (7 25 Megan Wisniewski, Fr 5:52 12:25 20:17 6:32 Northgate (7) 26 15 Paige Wess, Fr 5:52 12:38 20:20 6:33 Central Cambria (6) 27 Abby Hutchison, Fr 6:14 12:44 20:22 6:34 Neshannock (7) 28 16 Erika Echternach, Sr 6:08 12:45 20:30 6:36 Veritas Academy (3) 29 Kasey Chobany, So 5:52 12:38 20:30 6:37 Portage Area (6) 30 Tori Ross, Jr 5:50 12:28 20:33 6:38 Warrior Run (4) 31 17 Leigha Martin, Jr 6:08 12:52 20:35 6:38 Veritas Academy (3) 32 18 Shyanne Bennett, Fr 6:07 12:55 20:36 6:39 Elk Lake (2) 33 19 Julia Cusatis, Fr 6:08 12:58 20:36 6:39 St. Joseph's Catholic 34 20 Marissa Canzian, Fr 5:51 12:37 20:37 6:39 Vincentian Academy (7 35 Brooklyn Messinger, Jr 5:50 12:34 20:38 6:39 Youngsville (10) 36 Randi Jennings, So 5:51 12:32 20:39 6:39 Canton (4) 37 Malarie Yoder, Sr 5:54 12:20 20:39 6:40 Penns Valley Area (6) 38 21 Abby Guziewicz, Jr 6:04 12:55 20:39 6:40 Holy Cross (2) 39 22 Keri Jones, Jr 5:57 12:38 20:42 6:40 Elk Lake (2) 40 Kristen White, Sr 5:54 12:46 20:42 6:41 West Middlesex (10) 41 Kate Mowery, Sr 6:06 12:52 20:51 6:43 Delone Catholic (3) 42 Katie Schrantz, Sr 12:48 20:54 6:44 Neshannock (7) 43 Hannah Seifried, So 6:00 12:50 20:55 6:45 Country Day Sch (1) 44 23 Samantha Koss, Jr 5:57 12:54 20:56 6:45 Central Cambria (6) 45 24 Emma Wess, Jr 5:57 12:58 20:58 6:46 Central Cambria (6) 46 Kayley Wisniewski, Fr 6:05 12:50 20:58 6:46 Northgate (7) 47 Nicole Capparell, Fr 5:55 12:48 21:01 6:47 Marian Catholic (11) 48 25 Karli Moyer, So 6:07 12:58 21:03 6:47 Northeast Bradford (4 49 26 Abbagail Anaya, Fr 6:17 13:10 21:04 6:48 Union City (10) 50 27 Gabriella Delbo, Sr 6:05 13:00 21:05 6:48 Southern Columbia (4) 51 28 Carly Kaschalk, So 6:01 13:02 21:06 6:48 Central Cambria (6) 52 29 Alison Filer, Sr 6:07 12:55 21:09 6:49 Laurel (7) 53 30 Lea Fisher, Fr 6:10 13:04 21:13 6:51 St. Joseph's Catholic 54 Leanne Sneeringer, So 6:05 13:03 21:15 6:51 Delone Catholic (3) 55 Hanna Drozynski, So 6:12 13:12 21:18 6:52 Lakeview (10) 56 31 Camryn McCloskey, Jr 6:13 13:15 21:18 6:52 Christopher Dock (1) 57 32 Lindsey Bernd, So 6:05 13:08 21:18 6:52 Christopher Dock (1) 58 Breanna Leidy, Sr 6:13 13:19 21:18 6:52 Juniata Valley (6) 59 Leah Narkevic, Sr 6:06 13:06 21:20 6:53 Bishop Canevin (7) 60 Kayla Ostaffe, Jr 6:20 13:18 21:21 6:53 Eden Christian (7) 61 33 Tifany Berry, So 6:07 13:09 21:21 6:53 Cranberry Area (9) 62 Ryleigh Ludwig, Jr 6:07 13:10 21:22 6:53 United (6) 63 34 Kate Ott, Jr 6:09 13:06 21:24 6:54 St. Joseph's Catholic 64 Tamara Hess, Fr 6:28 13:24 21:25 6:54 Canton (4) 65 35 Marina Mancoridis, Fr 6:11 13:14 21:26 6:55 Masterman (12) 66 36 Viki Mancoridis, Fr 6:12 13:14 21:26 6:55 Masterman (12) 67 37 Haley Scopelliti, Fr 6:16 13:24 21:26 6:55 Southern Columbia (4) 68 Abbie Schmader, Sr 6:05 13:05 21:27 6:55 North Clarion (9) 69 38 Abby Sempa, Fr 6:07 13:16 21:28 6:55 Holy Cross (2) 70 Graycen Breckenridge, So 6:11 13:22 21:31 6:56 Rockwood (5) 71 Tara Kupsky, So 6:07 13:05 21:32 6:57 Wyoming Seminary (2) 72 39 Kate McIntosh, Jr 5:59 13:00 21:32 6:57 North East (10) 73 Shae Grinnell, Sr 6:15 13:22 21:32 6:57 Commodore Perry (10) 74 40 Erica Gunden, Jr 6:15 13:18 21:33 6:57 Christopher Dock (1) 75 Jade Rhoads, Fr 6:12 13:09 21:33 6:57 Maplewood (10) 76 Caitlin Plazony, Sr 6:07 13:16 21:34 6:57 Fairview (10) 77 Tara Peterson, So 6:14 13:22 21:34 6:57 Commodore Perry (10) 78 Rachel Sparling, So 6:29 13:39 21:35 6:58 Canton (4) 79 Hailey Prestash, Fr 6:26 13:32 21:35 6:58 West Branch (6) 80 Chantelle Skavery, Sr 6:26 13:31 21:37 6:58 Mt. Carmel Area (4) 81 41 Lydia Werner, Sr 6:19 13:27 21:38 6:58 Northeast Bradford (4 82 Emma Ford, Jr 6:40 13:35 21:39 6:59 Northern Potter (9) 83 McKenna Lampe, Fr 6:06 13:21 21:40 6:59 West Greene (7)


Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | Top

84 Allyson Smathers, Sr 6:24 13:31 21:44 7:00 Blairsville (6) 85 Jillian Barger, Fr 6:24 13:30 21:45 7:01 Blairsville (6) 86 Paige Kupsky, Sr 6:13 13:23 21:45 7:01 Wyoming Seminary (2) 87 Karris Fazzi, Fr 6:14 13:27 21:46 7:01 Blue Ridge (2) 88 42 Maria Maresca, Fr 6:24 13:28 21:46 7:01 Southern Columbia (4) 89 43 Cassandra Patterson, Jr 6:20 13:29 21:47 7:02 Laurel (7) 90 Allison Einig, So 5:58 13:04 21:48 7:02 Camp Hill (3) 91 44 Samantha Woolcock, Fr 6:04 13:09 21:49 7:02 Cranberry Area (9) 92 Sophia Kachulis, Jr 6:00 13:19 21:49 7:02 West Middlesex (10) 93 Jenna Snavely, Sr 6:20 13:24 21:51 7:03 Eden Christian (7) 94 45 McKenna Hayward, Fr 6:07 13:25 21:51 7:03 Central Cambria (6) 95 Lauryn Wortman, Jr 6:28 13:27 21:51 7:03 Elk County Catholic ( 96 46 Olivia Trauner, Sr 6:25 13:40 21:52 7:03 Union City (10) 97 Ciani Kensey, So 6:04 13:18 21:53 7:03 Lankenau (12) 98 47 Makara Smocer, Fr 6:13 13:31 21:54 7:04 Vincentian Academy (7 99 Kaylene Raczka, So 6:19 13:37 21:54 7:04 Minersville (11) 100 Kiersten Slater, Sr 6:38 13:53 21:54 7:04 Smethport Area (9) 101 48 Claudia O'Donnell, Fr 6:20 13:33 21:54 7:04 Notre Dame Es (11) 102 Jessie Purdum, Jr 6:19 13:35 21:54 7:04 Blue Ridge (2) 103 49 Abby Corrigan, Jr 6:27 13:43 21:54 7:04 Holy Cross (2) 104 Ashleigh Clarke, Jr 6:18 13:32 21:55 7:04 Lackawanna Trail (2) 105 50 Jenna Joseph, Fr 6:26 13:38 21:55 7:04 Riverview (7) 106 Sabrina McClain, Fr 6:09 13:28 21:55 7:04 Mohawk (7) 107 51 Kathryn McClelland, Jr 6:29 13:46 21:56 7:04 Laurel (7) 108 Ava McGee, Fr 6:38 13:55 22:00 7:06 Mt. Carmel Area (4) 109 Rachel Gaugler, Sr 6:39 13:59 22:01 7:06 Avonworth (7) 110 52 Erin Joyce, Jr 6:26 13:42 22:01 7:06 Riverview (7) 111 53 Meredith Kocur, Fr 6:31 13:42 22:01 7:06 Riverview (7) 112 54 Izzy Komaniak, Fr 6:25 13:38 22:01 7:06 Riverview (7) 113 Katherine Polakowski, Fr 6:29 13:49 22:02 7:06 Troy (4) 114 55 Lauren Varsek, Fr 6:18 13:37 22:04 7:07 Cranberry Area (9) 115 56 Hannah Rittenhouse, Fr 6:24 13:43 22:09 7:09 Clarion-Limestone (9) 116 57 Delaney McCarthy, So 6:20 13:31 22:11 7:09 Vincentian Academy (7 117 Rebecca Worley, Sr 6:15 13:30 22:13 7:10 Maplewood (10) 118 58 Kristin Reynolds, Jr 6:22 13:38 22:14 7:10 Cranberry Area (9) 119 59 Macy Putman, Sr 6:06 13:31 22:18 7:12 North East (10) 120 Mary Messersmith, Sr 6:34 13:44 22:19 7:12 Northern Bedford (5) 121 Lydia Swartzbaugh, Sr 6:15 13:40 22:19 7:12 Youngsville (10) 122 60 Julianna Rotelle, Jr 6:16 13:49 22:19 7:12 Christopher Dock (1) 123 Michaela Higgins, Jr 6:25 13:43 22:20 7:12 North Clarion (9) 124 61 Kaleigh Kirby, Jr 6:34 13:56 22:22 7:13 Clarion-Limestone (9) 125 62 Grace Cousins, Jr 6:36 13:53 22:22 7:13 St. Joseph's Catholic 126 63 Sabrina Kosnik, Sr 6:27 13:54 22:23 7:13 Union City (10) 127 Abbey Salomon, So 6:40 13:58 22:26 7:14 Neshannock (7) 128 64 Hannah Martin, Jr 6:38 13:55 22:27 7:14 Veritas Academy (3) 129 Whitley Furry, Jr 6:16 13:44 22:28 7:15 Northern Bedford (5) 130 65 Zoe Haggerty, Sr 6:24 13:55 22:33 7:16 Holy Cross (2) 131 Tara Richardson, Jr 6:22 14:00 22:34 7:17 O L O S Ht (7) 132 Madeline Delosa, Fr 6:30 13:49 22:35 7:17 Troy (4) 133 Caroline Arena, Fr 6:34 14:02 22:36 7:17 Jenkintown (1) 134 Shannon Quaill, Sr 6:29 13:51 22:36 7:17 A-C Valley (9) 135 66 Jordan Wiser, Sr 6:36 14:00 22:37 7:18 St. Joseph's Catholic 136 Elizabeth Tanner, Sr 6:31 13:51 22:38 7:18 Smethport Area (9) 137 67 Sydney Rawlings, Fr 6:29 13:56 22:40 7:18 Veritas Academy (3) 138 Katie Craig, Fr 6:35 13:58 22:40 7:18 Clarion Area (9) 139 68 Courtney Krechel, Sr 6:37 14:07 22:42 7:19 Notre Dame Es (11) 140 69 Katherine Parker, So 6:33 13:59 22:43 7:19 Veritas Academy (3) 141 70 Sarah Toy, Sr 6:40 14:14 22:44 7:20 Union City (10) 142 71 Jackie Bracken, Sr 6:19 13:53 22:45 7:20 Central Cambria (6) 143 72 Megan Allabaugh, So 6:43 14:06 22:46 7:21 Northeast Bradford (4 144 73 Marlee Bell, Jr 6:33 13:55 22:48 7:21 Laurel (7) 145 74 Dana Schaich, Fr 6:28 13:52 22:50 7:22 Vincentian Academy (7 146 Amanda Ford, Fr 6:49 14:23 22:50 7:22 Northern Potter (9) 147 Ryan Hughes, Sr 5:59 13:40 22:52 7:22 Cowanesque Valley (4) 148 75 Stephanie Kaminski, Jr 6:35 14:01 22:57 7:24 Laurel (7) 149 Rachelle Felski, Sr 6:38 14:24 22:59 7:25 Windber (5) 150 76 Morgan Ramsey, Jr 6:23 14:09 23:00 7:25 North East (10) 151 77 Rachel Ramsey, Fr 6:33 14:04 23:00 7:25 North East (10) 152 78 Emily Eck, Sr 6:42 14:18 23:00 7:25 Southern Columbia (4) 153 79 Maddie Sprankle, Sr 6:35 14:23 23:02 7:26 Johnstown Christian ( 154 Ava Baur, Fr 6:15 13:45 23:03 7:26 Wyoming Seminary (2) 155 Megan Babinsky, So 6:31 14:13 23:04 7:26 Mahanoy Area (11) 156 80 Karen Dice, Jr 6:37 14:08 23:05 7:27 Laurel (7) 157 Jenny Fisher, So 6:50 14:24 23:05 7:27 Meyersdale (5) 158 81 Emily Davis, Fr 6:38 14:20 23:05 7:27 Southern Columbia (4) 159 82 Siduri Beckman, Sr 6:40 14:13 23:06 7:27 Masterman (12) 160 83 Anne Tompkins, So 6:47 14:13 23:10 7:28 Northeast Bradford (4 161 Abigail Brown, Sr 6:48 14:26 23:10 7:28 Calvary Christian Aca 162 84 Rebecca Waguespack, Jr 6:37 14:30 23:11 7:28 Notre Dame Es (11) 163 Nicole Marzzacco, Jr 6:25 14:05 23:11 7:29 Dunmore (2) 164 85 Olivia Miller, Sr 6:44 14:27 23:14 7:29 Notre Dame Es (11) 165 86 Mia Muraca, Jr 6:33 14:13 23:15 7:30 Laurel (7) 166 87 Casey McIntosh, Jr 6:36 14:21 23:16 7:30 North East (10) 167 88 Allie Willhouse, Fr 6:42 14:21 23:17 7:30 Southern Columbia (4) 168 89 Anya Gizis, Fr 6:45 14:25 23:17 7:31 Masterman (12) 169 McKayla Lally, Jr 6:29 14:22 23:23 7:32 Pine Grove Area (11) 170 90 Joelle Klein, Jr 6:30 14:20 23:25 7:33 North East (10) 171 91 Emma Steely, Fr 6:48 14:30 23:28 7:34 Southern Columbia (4) 172 92 Janae Pitt, Jr 6:23 14:22 23:31 7:35 Paul Robeson (12) 173 Emma Pizer, Fr 6:37 14:23 23:33 7:36 Jenkintown (1) 174 Rebecca Morgan, So 7:07 14:37 23:36 7:37 Northern Potter (9) 175 93 Mary Claire Rossetti, So 6:32 14:25 23:38 7:37 Vincentian Academy (7 176 94 Jolene Bacon, Sr 6:43 14:28 23:41 7:38 Union City (10) 177 95 Lydia Ofalt, So 6:36 14:18 23:43 7:39 Elk Lake (2) 178 Gianna Delfino, Fr 6:46 14:31 23:44 7:39 Dunmore (2) 179 96 Joni Zacherl, So 6:40 14:24 23:47 7:40 Clarion-Limestone (9) 180 97 Maddie Kocur, Sr 7:02 15:04 23:52 7:42 Riverview (7) 181 98 Nell Fossa, Jr 7:00 14:43 23:59 7:44 Notre Dame Es (11) 182 Marianna Gerrity, Jr 6:47 14:42 24:03 7:45 Mid Valley (2) 183 Marissa Bennici, Sr 6:57 15:02 24:07 7:47 Mid Valley (2) 184 99 Sophia Caporusso, Fr 6:50 14:43 24:09 7:47 Notre Dame Es (11) 185 100 Ella Schrand, So 6:44 14:42 24:09 7:47 Masterman (12) 186 101 Allie Vandee, Fr 6:39 14:42 24:11 7:48 Union City (10) 187 102 Joanna Giang, Jr 6:44 14:51 24:12 7:48 Masterman (12) 188 103 Ella Brown, So 6:50 15:04 24:20 7:51 Northeast Bradford (4 189 104 Andrea Rockefeller, Jr 6:59 15:01 24:22 7:51 Elk Lake (2) 190 105 Alana Bergey, Jr 6:55 14:57 24:23 7:52 Christopher Dock (1) 191 106 Eiman Eltigani, Sr 6:42 15:04 24:32 7:55 Masterman (12) 192 Mackenzie Rodarmel, Fr 6:39 14:53 24:33 7:55 Loyalsock (4) 193 107 Miranda Decker, Jr 6:59 15:18 24:41 7:58 Elk Lake (2) 194 108 Laurel Ecklund, Fr 7:02 15:09 24:44 7:58 Cranberry Area (9) 195 109 Lorna Speigle, Fr 7:17 15:34 24:47 7:59 Johnstown Christian (
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | Top

196 110 Megan Healy, Jr 7:07 15:27 24:48 8:00 Holy Cross (2) 197 111 Trelsie Trotman, Sr 7:01 15:26 24:54 8:02 Paul Robeson (12) 198 Ariel Colon, Sr 6:53 15:20 24:57 8:03 Bishop McDevitt (12) 199 112 Madeline Keenan, Jr 7:16 15:32 25:05 8:05 Cranberry Area (9) 200 113 Gretchen Loeffler, Sr 7:02 15:37 25:08 8:06 Riverview (7) 201 114 Moniesha Harvey, So 7:06 15:56 25:19 8:10 Paul Robeson (12) 202 115 Beth Felix, Fr 7:19 15:42 25:29 8:13 Johnstown Christian ( 203 116 Macrina Forrest, Sr 7:16 15:52 25:31 8:14 Clarion-Limestone (9) 204 Madeline Ochabillo, Jr 7:21 15:57 25:34 8:15 Bishop McDevitt (12) 205 117 Andrea Williams, Jr 7:38 15:57 25:35 8:15 Northeast Bradford (4 206 118 Kylie Garvey, Fr 7:15 15:48 25:38 8:16 Clarion-Limestone (9) 207 Jacqueline Shepherd, So 7:49 17:45 26:01 8:24 Science Leadership (1 208 119 Dawsian Dawson, Jr 7:09 16:10 26:24 8:31 Paul Robeson (12) 209 120 Amanda Hoppaugh, So 7:28 16:29 26:30 8:33 Notre Dame Es (11) 210 121 Hannah Kapp, So 7:16 16:01 26:39 8:36 Cranberry Area (9) 211 122 Laura Lielbriedis, So 7:36 16:30 26:43 8:37 Veritas Academy (3) 212 123 Gwen Price, Sr 7:36 16:29 26:50 8:39 Johnstown Christian ( 213 124 Adrianna Thomas, Fr 7:52 16:49 27:04 8:44 Johnstown Christian ( 214 125 Jahara Harrell, Fr 7:35 16:53 27:13 8:47 Paul Robeson (12) 215 126 Monche Harvey, Fr 7:35 16:53 27:29 8:52 Paul Robeson (12) 216 Shynera Dorin, Fr 7:15 16:50 27:38 8:55 Lankenau (12)
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | Top

217 127 Chantel Olson, Jr 7:52 17:16 27:58 9:01 Clarion-Limestone (9) 218 128 Kristie Lynch, Jr 8:10 17:33 28:11 9:05 Johnstown Christian ( 219 129 Cassie Johnson, Jr 7:53 17:08 28:12 9:06 Northeast Bradford (4 220 Sameese Smith, Jr 7:49 16:34 28:29 9:11 Science Leadership (1 221 130 Erika Romo, So 7:52 17:45 28:52 9:19 Clarion-Limestone (9) 222 Rosemond Boibiboi, Sr 8:12 18:15 29:44 9:35 Swenson Arts & Tech ( 223 131 Alaina Miller, So 8:20 18:17 29:53 9:38 Johnstown Christian ( 224 Giuliana Marafioti, Sr 8:17 18:35 30:15 9:45 Bishop McDevitt (12) 225 Chelby Elam, Fr 7:50 17:45 30:58 9:59 Science Leadership (1
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | Top

226 Michaela Dwyer, Jr 8:22 18:53 31:32 10:10 Bishop McDevitt (12) 62 finishers among Women Under 2 42 finishers among Women 2 - 2 66 finishers among Women 3 - 3 56 finishers among Women 4 - 4 0 male finishers 226 female finishers 226 total finishers

Return to home page.