PIAA XC CHAMPIONSHIPS - BOYS A

Hershey Park

Nov. 7, 2015


Results by runhigh.com

Click on the "pace" links to move about through the results. Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual or team.

                                                       Last updated Nov. 7, 2015 1:31 PM
PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD

  1 Camp Hill (3)           113    4   10   14   29   56   64  104    17:29    1:54
  2 Sewickley Academy (7)   121    1   12   33   36   39   46   78    17:29    2:03
 3* Northeast Bradford (4   130   13   16   21   32   48   57   95    17:40    1:11
 4* Winchester Thurston (   130    7    8    9   31   75  102  110    17:36    1:48
  5 Seneca (10)             170    5   17   35   52   61   71   73    17:50    1:51
  6 Elk County Catholic (   183   20   25   26   47   65  100  120    18:01    1:12
  7 Cranberry Area (9)      184    6   11   50   51   66   91   94    17:56    1:40
  8 Elk Lake (2)            213   23   24   40   58   68  112  116    18:11  0:1:00
  9 Masterman (12)          228    3   49   54   60   62   97  108    18:05    2:17
 10 Penns Valley (6)        230   19   30   41   55   85  125  127    18:14    1:38
 11 Mercyhurst Prep (10)    244    2   34   45   79   84   90   93    18:08    2:50
 12 New Hope-Solebury (1)   296   27   42   74   76   77   80   83    18:33  0:1:00
 13 St. Joseph's Catholic   299   28   44   59   82   86   96  123    18:35    1:10
 14 Riverview (7)           301   15   43   70   81   92   98  111    18:30    2:04
 15 Notre Dame Es (11)      338   22   69   72   87   88   99  118    18:42    1:35
 16 Troy (4)                366   18   63   67  101  117  119  126    18:55    2:58
 17 Holy Cross (2)          402   37   53   89  109  114  122         19:11    2:07
 18 Southern Fulton (5)     465   38  103  105  106  113  115  124    19:29    2:02
 19 Constitution (12)       615  107  121  128  129  130  131         22:05    4:36
Individuals

 PLACE           FINISHER            TIME     PACE


1. Camp Hill (3)
    4  Cooper Leslie, Sr              16:36    5:21
   10  Blake Behney, Sr               17:06    5:31
   14  Ian Gabig, Jr                  17:12    5:33
   29  Dan Shank, Jr                  17:57    5:47
   56  Patrick Dorsey, Jr             18:30    5:58
   64  Matt Little, So                18:37    6:00
  104  Andrew Harper, Sr              19:43    6:22
Total Time = 1:27:21     Total Places = 113

2. Sewickley Academy (7)
    1  Griffin Mackey, Jr             16:05    5:11
   12  Henry Meakem, Fr               17:08    5:31
   33  Tim Hanlon, Jr                 18:00    5:48
   36  Austin Duffield, So            18:03    5:49
   39  Neill Peirce, Jr               18:08    5:51
   46  Ben Clouse, Jr                 18:19    5:54
   78  Mason SanFilippo, So           18:56    6:06
Total Time = 1:27:24     Total Places = 121

3*. Northeast Bradford (4
   13  Levi Upham, Sr                 17:12    5:33
   16  Garret Smith, Jr               17:14    5:33
   21  Casey Ellis, Jr                17:32    5:39
   32  Zak Smith, Fr                  18:00    5:48
   48  Nate Mosier, So                18:22    5:55
   57  Sam Beers, Sr                  18:30    5:58
   95  Destin Moore, Fr               19:25    6:16
Total Time = 1:28:20     Total Places = 130

4*. Winchester Thurston (
    7  Tristan Forsythe, So           17:03    5:30
    8  Ben Littmann, Jr               17:03    5:30
    9  Will Loevner, Sr               17:04    5:30
   31  Gordon Pollock, So             17:59    5:48
   75  Kian Delaney, Fr               18:51    6:05
  102  Jack Robinson, Fr              19:39    6:20
  110  Kevin Salipante, Fr            19:57    6:26
Total Time = 1:28:00     Total Places = 130

5. Seneca (10)
    5  Donovan Myers, Jr              16:46    5:24
   17  Phoenix Myers, Jr              17:19    5:35
   35  Gabe Jarema, Jr                18:02    5:49
   52  Robert Stepnowski, So          18:27    5:57
   61  Adam Hanes, Jr                 18:36    6:00
   71  Andy Hanes, Sr                 18:45    6:03
   73  Nick Post, So                  18:49    6:04
Total Time = 1:29:10     Total Places = 170

6. Elk County Catholic (
   20  Zachary Wortman, Jr            17:28    5:38
   25  Logan Hoffman, So              17:48    5:44
   26  Matthew Dippold, So            17:51    5:45
   47  Scott Brazinski, Sr            18:19    5:54
   65  Vincent Thompson, Jr           18:39    6:01
  100  Ben Uberti, Jr                 19:34    6:18
  120  Sam Wolfe, So                  20:31    6:37
Total Time = 1:30:05     Total Places = 183

7. Cranberry Area (9)
    6  Harrison Keenan, Jr            17:02    5:30
   11  Sam Lander, Jr                 17:07    5:31
   50  Jared Dailey, Sr               18:23    5:56
   51  Nolan Brannon, Jr              18:26    5:57
   66  Nick Varsek, Sr                18:42    6:02
   91  Tanner Berry, Jr               19:16    6:13
   94  Paul Zacherl, Sr               19:24    6:15
Total Time = 1:29:40     Total Places = 184

8. Elk Lake (2)
   23  Hunter Bedell, Sr              17:43    5:43
   24  Cody Oswald, So                17:46    5:44
   40  Seth Owen, Jr                  18:09    5:51
   58  Brett Carney, So               18:32    5:59
   68  Hunter Watkins, Sr             18:43    6:02
  112  Adam Parrett, So               20:02    6:28
  116  Ty Moon, Sr                    20:16    6:32
Total Time = 1:30:53     Total Places = 213

9. Masterman (12)
    3  Joseph Previdi, Sr             16:20    5:16
   49  Daniel Bici, So                18:23    5:56
   54  Per Loufman, Sr                18:28    5:57
   60  Manfred Thomas, Sr             18:34    5:59
   62  Robert Sim, Jr                 18:36    6:00
   97  Darren Chen, Jr                19:27    6:16
  108  Declan Murphy, Jr              19:50    6:24
Total Time = 1:30:21     Total Places = 228

10. Penns Valley (6)
   19  Chris Colwell, So              17:27    5:38
   30  Mark Bierly, So                17:58    5:48
   41  Keith Griffith, Sr             18:10    5:51
   55  Sam Gray, So                   18:28    5:57
   85  Charlie Romig, So              19:05    6:09
  125  Haden Stamm, So                21:00    6:46
  127  Everett VanHeyst, Fr           21:34    6:57
Total Time = 1:31:08     Total Places = 230

11. Mercyhurst Prep (10)
    2  Noah Curtin, Jr                16:14    5:14
   34  Jimmy Zimmerman, Jr            18:01    5:49
   45  Joel Kweder, Fr                18:19    5:54
   79  Jeremy Kunco, So               18:58    6:07
   84  Brian Webb, So                 19:04    6:09
   90  Nick Woll, Sr                  19:16    6:13
   93  Jack Groshek, Jr               19:19    6:14
Total Time = 1:30:36     Total Places = 244

12. New Hope-Solebury (1)
   27  Chris Cammarata, 10            17:55    5:47
   42  Eric Cammarata, 11             18:13    5:53
   74  Jake Dupont, 12                18:50    6:04
   76  Bradley Neuman, 12             18:53    6:05
   77  Sam Lombardi, 11               18:54    6:06
   80  Joshua House, 11               19:00    6:08
   83  Anthony Lagana, 11             19:03    6:08
Total Time = 1:32:45     Total Places = 296

13. St. Joseph's Catholic
   28  Eli Urban, Sr                  17:57    5:47
   44  Michael Peters, Jr             18:18    5:54
   59  Kaelan Wright, Fr              18:33    5:59
   82  Andy Rogan, So                 19:01    6:08
   86  Ethan Fisher, Sr               19:06    6:10
   96  Nathan Mellace, Sr             19:25    6:16
  123  Max Wortman, So                20:57    6:45
Total Time = 1:32:55     Total Places = 299

14. Riverview (7)
   15  Ben Barnes, So                 17:13    5:33
   43  Michael Komaniak, So           18:17    5:54
   70  Dan Fawcett, Sr                18:44    6:02
   81  Tyler Aber, Jr                 19:00    6:08
   92  Ryan Cecil, So                 19:16    6:13
   98  Sean Sliben, So                19:28    6:17
  111  Ricky Smith, So                19:58    6:26
Total Time = 1:32:30     Total Places = 301

15. Notre Dame Es (11)
   22  Michael Sheptuk, Sr            17:36    5:41
   69  Andrew Beers, So               18:44    6:02
   72  Conor Naughton, Sr             18:47    6:04
   87  Zane Wicki, So                 19:11    6:11
   88  Brendan Meduri, Jr             19:11    6:11
   99  Kyle McCarthy, Sr              19:28    6:17
  118  Jhonson Francis, So            20:23    6:34
Total Time = 1:33:29     Total Places = 338

16. Troy (4)
   18  Keegan Beard, Sr               17:20    5:35
   63  Jacob Culkin, Sr               18:37    6:00
   67  Kale Weidner, So               18:43    6:02
  101  Jarrod Rathbun, Jr             19:36    6:19
  117  Zane Longwell, So              20:17    6:32
  119  Jacob Brown, Fr                20:26    6:35
  126  Lucas Nichols, Sr              21:03    6:47
Total Time = 1:34:33     Total Places = 366

17. Holy Cross (2)
   37  Nate Skrutski, Sr              18:05    5:50
   53  Billy Legg, Sr                 18:27    5:57
   89  Jake Mc Govern, Sr             19:15    6:12
  109  Brian Sokol, Sr                19:55    6:25
  114  Charlie Pettinato, So          20:12    6:31
  122  Bryce Hughes, So               20:45    6:41
Total Time = 1:35:54     Total Places = 402

18. Southern Fulton (5)
   38  Chase Varner, Jr               18:06    5:50
  103  Benjamin Voight, Jr            19:39    6:20
  105  Jonah Golden, Sr               19:45    6:22
  106  Sage Minteer, So               19:47    6:23
  113  Nate Voight, Fr                20:08    6:29
  115  Dylan Ensor, So                20:15    6:32
  124  Logan Beatty, Sr               20:59    6:46
Total Time = 1:37:25     Total Places = 465

19. Constitution (12)
  107  Tamir Green, Jr                19:48    6:23
  121  Asiaha Smith, So               20:42    6:40
  128  Andrew Lofton, Sr              21:50    7:02
  129  Yousef Diabate, Jr             23:42    7:39
  130  Tyree Mitchell, So             24:23    7:52
  131  Hakim Hudson, So               24:23    7:52
Total Time = 1:50:25     Total Places = 615
        TEAM                                 1M          2M        CLOCK    
 PLACE SCORE           FINISHER            TIME        TIME         TIME     PACE        TEAM

Top

1 1 Griffin Mackey, Jr 4:44 9:59 16:05 5:11 Sewickley Academy (7) 2 2 Noah Curtin, Jr 4:49 10:10 16:14 5:14 Mercyhurst Prep (10) 3 3 Joseph Previdi, Sr 4:47 10:12 16:20 5:16 Masterman (12) 4 Connor Walsh, Jr 4:54 10:14 16:25 5:18 Cambridge Springs (10 5 Domenic Peretta, Sr 4:51 10:16 16:29 5:19 Beaver Falls (7) 6 4 Cooper Leslie, Sr 5:07 10:27 16:36 5:21 Camp Hill (3) 7 Hunter Crawley, Jr 4:54 10:25 16:43 5:23 South Williamsport (4 8 Will Greene, Sr 5:04 10:27 16:44 5:24 Delone Catholic (3) 9 5 Donovan Myers, Jr 4:53 10:20 16:46 5:24 Seneca (10) 10 Devan Cavanaugh, Sr 4:52 10:18 16:46 5:24 Coudersport (9) 11 Gannon Leech, Jr 4:54 10:27 16:49 5:25 Shady Side Academy (7 12 Will Davies, Sr 4:52 10:30 16:53 5:27 Riverside (2) 13 Cody Divecchio, Sr 4:51 10:26 16:54 5:27 Burgettstown (7) 14 Matt Murray, Sr 4:59 10:39 16:58 5:28 Dunmore (2) 15 Brad Amy, Sr 5:00 10:35 17:00 5:29 Saegertown (10) 16 6 Harrison Keenan, Jr 5:02 10:33 17:02 5:30 Cranberry Area (9) 17 7 Tristan Forsythe, So 4:50 10:30 17:03 5:30 Winchester Thurston ( 18 8 Ben Littmann, Jr 4:50 10:26 17:03 5:30 Winchester Thurston ( 19 9 Will Loevner, Sr 4:46 10:17 17:04 5:30 Winchester Thurston ( 20 Isaac Wilson, Sr 4:53 10:33 17:05 5:30 North Clarion (9) 21 Christopher Kocent, So 4:57 10:41 17:05 5:31 O L O S H (7) 22 10 Blake Behney, Sr 5:11 10:47 17:06 5:31 Camp Hill (3) 23 11 Sam Lander, Jr 5:05 10:42 17:07 5:31 Cranberry Area (9) 24 12 Henry Meakem, Fr 5:01 10:38 17:08 5:31 Sewickley Academy (7) 25 13 Levi Upham, Sr 5:00 10:33 17:12 5:33 Northeast Bradford (4 26 14 Ian Gabig, Jr 5:12 10:49 17:12 5:33 Camp Hill (3) 27 15 Ben Barnes, So 5:06 10:43 17:13 5:33 Riverview (7) 28 16 Garret Smith, Jr 5:06 10:48 17:14 5:33 Northeast Bradford (4 29 Sam Cunkleman, So 5:00 10:43 17:17 5:34 Homer Center (6) 30 17 Phoenix Myers, Jr 5:00 10:45 17:19 5:35 Seneca (10) 31 Quinn Serfass, So 5:07 10:46 17:20 5:35 Loyalsock (4) 32 18 Keegan Beard, Sr 5:06 10:46 17:20 5:35 Troy (4) 33 Zac Tingley, So 5:05 10:41 17:24 5:37 Lakeview (10) 34 19 Chris Colwell, So 5:11 10:52 17:27 5:38 Penns Valley (6) 35 20 Zachary Wortman, Jr 5:20 10:55 17:28 5:38 Elk County Catholic ( 36 21 Casey Ellis, Jr 5:02 10:43 17:32 5:39 Northeast Bradford (4 37 Michael Gunden, Sr 5:12 10:50 17:32 5:39 Christopher Dock (1) 38 Andrew Stanley, So 5:03 10:55 17:35 5:40 Southern Huntingdon ( 39 22 Michael Sheptuk, Sr 5:16 11:03 17:36 5:41 Notre Dame Es (11) 40 Jon Frye, Sr 5:15 10:58 17:36 5:41 Greensburg C C (7) 41 Ben Heim, Jr 4:58 10:38 17:42 5:43 Washington (7) 42 23 Hunter Bedell, Sr 5:04 10:52 17:43 5:43 Elk Lake (2) 43 David Wiles, Sr 5:16 11:02 17:44 5:43 Marion Center (6) 44 Luke Guyer, Jr 5:08 10:59 17:45 5:43 Ridgway (9) 45 Jarrett Boyd, Jr 4:58 10:45 17:45 5:43 Freedom Area (7) 46 Steven Glodek, Sr 5:09 11:07 17:46 5:44 Fannett-Metal (5) 47 24 Cody Oswald, So 5:04 10:55 17:46 5:44 Elk Lake (2) 48 Ethan Knoebel, Fr 5:08 10:59 17:46 5:44 Southern Columbia (4 49 Trenton Husick, Jr 5:10 11:01 17:47 5:44 Tussey Mountain (5) 50 25 Logan Hoffman, So 5:09 10:59 17:48 5:44 Elk County Catholic ( 51 Darian Gregory, Fr 5:15 11:50 17:50 5:45 Smethport Area (9) 52 26 Matthew Dippold, So 5:11 11:00 17:51 5:45 Elk County Catholic ( 53 Timothy Wheeler, Jr 5:11 11:06 17:52 5:46 Northwestern (10) 54 Blayde Conley, Sr 5:31 11:15 17:53 5:46 Northern Potter (9) 55 Chris Drozynski, Sr 5:25 11:08 17:53 5:46 Lakeview (10) 56 Michael Noethiger, Jr 5:14 11:08 17:54 5:46 Avonworth (7) 57 Adam Bettwy, Jr 5:23 11:16 17:55 5:47 Clarion Area (9) 58 27 Chris Cammarata, 10 5:19 11:07 17:55 5:47 New Hope-Solebury (1) 59 Dylan Forrester, So 5:05 11:03 17:56 5:47 Reynolds (10) 60 Matt Kinback, Jr 5:17 11:09 17:57 5:47 Lackawanna Trail (2) 61 28 Eli Urban, Sr 5:04 11:04 17:57 5:47 St. Joseph's Catholic 62 29 Dan Shank, Jr 5:23 11:21 17:57 5:47 Camp Hill (3) 63 30 Mark Bierly, So 5:12 11:10 17:58 5:48 Penns Valley (6) 64 Ryan Sullivan, So 5:14 11:04 17:59 5:48 Loyalsock (4) 65 31 Gordon Pollock, So 5:07 11:03 17:59 5:48 Winchester Thurston ( 66 Chris Udovich, Sr 5:25 11:19 17:59 5:48 Kane Area (9) 67 32 Zak Smith, Fr 5:24 11:15 18:00 5:48 Northeast Bradford (4 68 Brandon Anglemeyer, Jr 5:26 11:22 18:00 5:48 South Side (7) 69 33 Tim Hanlon, Jr 5:15 11:14 18:00 5:48 Sewickley Academy (7) 70 Brendan McGuire, Jr 5:20 11:18 18:01 5:48 Trinity Christian (7) 71 34 Jimmy Zimmerman, Jr 5:00 10:56 18:01 5:49 Mercyhurst Prep (10) 72 Jack Miller, Fr 5:21 11:14 18:02 5:49 Jenkintown (1) 73 35 Gabe Jarema, Jr 5:23 11:23 18:02 5:49 Seneca (10) 74 Nyoah Marteny, Jr 5:18 11:18 18:02 5:49 Frazier (7) 75 36 Austin Duffield, So 5:15 11:16 18:03 5:49 Sewickley Academy (7) 76 Matt Salem, So 5:18 11:13 18:03 5:49 Shenango (7) 77 37 Nate Skrutski, Sr 5:08 11:08 18:05 5:50 Holy Cross (2) 78 Micah Kurk, So 5:16 11:16 18:06 5:50 Purchase Line (6) 79 38 Chase Varner, Jr 5:14 11:22 18:06 5:50 Southern Fulton (5) 80 Nathan Moore, Jr 5:18 11:17 18:06 5:50 Purchase Line (6) 81 Madden Doud, So 5:19 11:13 18:07 5:50 Cowanesque Valley (4) 82 Alex Ringler, So 5:13 11:12 18:07 5:50 United (6) 83 Mason Klopp, Sr 5:19 11:18 18:07 5:51 Tulpehocken (3) 84 Jacob Unverdorben, Jr 5:26 11:19 18:08 5:51 West Middlesex (10) 85 39 Neill Peirce, Jr 5:16 11:16 18:08 5:51 Sewickley Academy (7) 86 Kyle Campbell, Sr 5:27 11:21 18:08 5:51 Shenango (7) 87 Samuel Li, Sr 5:20 11:17 18:08 5:51 Moravian Academy (11) 88 40 Seth Owen, Jr 5:22 11:23 18:09 5:51 Elk Lake (2) 89 41 Keith Griffith, Sr 5:04 11:08 18:10 5:51 Penns Valley (6) 90 42 Eric Cammarata, 11 5:23 11:22 18:13 5:53 New Hope-Solebury (1) 91 Jake Mercer, Sr 5:22 11:21 18:14 5:53 Ridgway (9) 92 Jamaal Aw-Yoonis, Sr 5:21 11:11 18:17 5:54 Church Farm School (1 93 43 Michael Komaniak, So 5:27 11:30 18:17 5:54 Riverview (7) 94 44 Michael Peters, Jr 5:11 11:16 18:18 5:54 St. Joseph's Catholic 95 Tim Kennell, So 5:24 11:26 18:18 5:54 Christopher Dock (1) 96 45 Joel Kweder, Fr 5:21 11:20 18:19 5:54 Mercyhurst Prep (10) 97 46 Ben Clouse, Jr 4:47 10:16 18:19 5:54 Sewickley Academy (7) 98 47 Scott Brazinski, Sr 5:30 11:25 18:19 5:54 Elk County Catholic ( 99 Jacob Cox, So 5:24 11:24 18:20 5:55 Tulpehocken (3) 100 Evan Schlosser, So 5:32 11:25 18:20 5:55 York Catholic (3) 101 Isaiah Griebel, Jr 5:25 11:27 18:21 5:55 North Clarion (9) 102 Chase Waldschmidt, Jr 5:27 11:20 18:21 5:55 Shenango (7) 103 Christian Geer, Sr 5:44 11:42 18:22 5:55 Jenkintown (1) 104 48 Nate Mosier, So 5:24 11:14 18:22 5:55 Northeast Bradford (4 105 49 Daniel Bici, So 5:25 11:28 18:23 5:56 Masterman (12) 106 50 Jared Dailey, Sr 5:15 11:17 18:23 5:56 Cranberry Area (9) 107 Jared Hinkle, Sr 5:13 11:25 18:23 5:56 Weatherly (11) 108 Steele Henderson, Sr 5:05 11:05 18:25 5:56 Cambridge Springs (10 109 51 Nolan Brannon, Jr 5:21 11:23 18:26 5:57 Cranberry Area (9) 110 Dallas Blickley, Sr 5:19 11:28 18:26 5:57 Warrior Run (4) 111 Owen Pothering, Sr 5:18 11:24 18:26 5:57 Schuylkill Haven (11) 112 Joseph Brendle, Sr 5:24 11:34 18:27 5:57 Marion Center (6) 113 52 Robert Stepnowski, So 5:23 11:24 18:27 5:57 Seneca (10) 114 53 Billy Legg, Sr 5:20 11:35 18:27 5:57 Holy Cross (2) 115 54 Per Loufman, Sr 5:15 11:23 18:28 5:57 Masterman (12) 116 55 Sam Gray, So 5:20 11:26 18:28 5:57 Penns Valley (6) 117 Logan Lukonic, Jr 5:30 11:25 18:29 5:57 Sharpsville (10) 118 Cyrus Lanager, Jr 5:32 11:36 18:29 5:58 West Branch (6) 119 56 Patrick Dorsey, Jr 5:22 11:21 18:30 5:58 Camp Hill (3) 120 57 Sam Beers, Sr 5:28 11:30 18:30 5:58 Northeast Bradford (4 121 Travis Hickling, So 5:28 11:39 18:31 5:58 Blue Ridge (2) 122 Matt Derr, Jr 5:20 11:24 18:31 5:58 Mahanoy Area (11) 123 Tim Snyder, Sr 5:37 11:49 18:31 5:58 Meyers (2) 124 58 Brett Carney, So 5:23 11:29 18:32 5:59 Elk Lake (2) 125 Jacob Schulte, Jr 5:09 11:25 18:33 5:59 Bishop McCort (6) 126 59 Kaelan Wright, Fr 5:26 11:32 18:33 5:59 St. Joseph's Catholic 127 60 Manfred Thomas, Sr 5:18 11:21 18:34 5:59 Masterman (12) 128 Justin Reno, So 5:25 11:37 18:34 5:59 Mercer (10)


Pace: 6:00 | 7:00 | Top

129 61 Adam Hanes, Jr 5:18 11:23 18:36 6:00 Seneca (10) 130 62 Robert Sim, Jr 5:25 11:33 18:36 6:00 Masterman (12) 131 Devin Smith, Jr 5:23 11:35 18:37 6:00 Carbondale Area (2) 132 63 Jacob Culkin, Sr 5:26 11:35 18:37 6:00 Troy (4) 133 64 Matt Little, So 5:30 11:38 18:37 6:00 Camp Hill (3) 134 Mrogan Morrison, Jr 5:14 11:24 18:38 6:00 West Shore Christian 135 Blake Nelson, So 5:37 11:45 18:38 6:01 Mansfield (4) 136 65 Vincent Thompson, Jr 5:34 11:38 18:39 6:01 Elk County Catholic ( 137 66 Nick Varsek, Sr 5:29 11:38 18:42 6:02 Cranberry Area (9) 138 67 Kale Weidner, So 5:29 11:34 18:43 6:02 Troy (4) 139 68 Hunter Watkins, Sr 5:28 11:38 18:43 6:02 Elk Lake (2) 140 69 Andrew Beers, So 5:39 11:50 18:44 6:02 Notre Dame Es (11) 141 70 Dan Fawcett, Sr 5:36 11:44 18:44 6:02 Riverview (7) 142 71 Andy Hanes, Sr 5:30 11:45 18:45 6:03 Seneca (10) 143 Tyler Wisniewski, Sr 4:53 10:57 18:46 6:03 Northgate (7) 144 72 Conor Naughton, Sr 5:40 11:51 18:47 6:04 Notre Dame Es (11) 145 73 Nick Post, So 5:25 11:35 18:49 6:04 Seneca (10) 146 74 Jake Dupont, 12 5:28 11:40 18:50 6:04 New Hope-Solebury (1) 147 75 Kian Delaney, Fr 5:26 11:36 18:51 6:05 Winchester Thurston ( 148 Josue Marcelin, Jr 5:24 11:41 18:52 6:05 Motivation (12) 149 76 Bradley Neuman, 12 5:21 11:36 18:53 6:05 New Hope-Solebury (1) 150 77 Sam Lombardi, 11 5:29 11:36 18:54 6:06 New Hope-Solebury (1) 151 78 Mason SanFilippo, So 5:19 11:33 18:56 6:06 Sewickley Academy (7) 152 Joey Lounsberry, So 5:37 11:56 18:58 6:07 Bishop McDevitt (12) 153 79 Jeremy Kunco, So 5:22 11:34 18:58 6:07 Mercyhurst Prep (10) 154 80 Joshua House, 11 5:28 11:31 19:00 6:08 New Hope-Solebury (1) 155 81 Tyler Aber, Jr 5:36 11:44 19:00 6:08 Riverview (7) 156 Bobby Gray, Fr 5:31 11:53 19:01 6:08 Mountain View (2) 157 82 Andy Rogan, So 5:30 11:43 19:01 6:08 St. Joseph's Catholic 158 83 Anthony Lagana, 11 5:28 11:40 19:03 6:08 New Hope-Solebury (1) 159 Cassidy Hoffman, So 5:24 11:40 19:03 6:09 Warrior Run (4) 160 Nathan Alabran, Sr 5:31 11:47 19:03 6:09 Marion Center (6) 161 84 Brian Webb, So 5:27 11:51 19:04 6:09 Mercyhurst Prep (10) 162 85 Charlie Romig, So 5:34 11:47 19:05 6:09 Penns Valley (6) 163 Bryce Woland, So 5:40 12:01 19:05 6:09 Warrior Run (4) 164 86 Ethan Fisher, Sr 5:30 11:51 19:06 6:10 St. Joseph's Catholic 165 Trenton Noon, So 5:33 11:54 19:06 6:10 Windber (5) 166 Eamon Gibbons, Jr 5:28 11:49 19:11 6:11 Wyoming Seminary (2) 167 87 Zane Wicki, So 5:41 11:57 19:11 6:11 Notre Dame Es (11) 168 88 Brendan Meduri, Jr 5:41 11:57 19:11 6:11 Notre Dame Es (11) 169 89 Jake Mc Govern, Sr 5:20 11:59 19:15 6:12 Holy Cross (2) 170 90 Nick Woll, Sr 5:27 11:51 19:16 6:13 Mercyhurst Prep (10) 171 91 Tanner Berry, Jr 5:40 12:02 19:16 6:13 Cranberry Area (9) 172 92 Ryan Cecil, So 5:40 11:56 19:16 6:13 Riverview (7) 173 William Westgate, Jr 5:30 11:59 19:17 6:13 Forest City Regional 174 93 Jack Groshek, Jr 5:33 11:56 19:19 6:14 Mercyhurst Prep (10) 175 94 Paul Zacherl, Sr 5:36 12:02 19:24 6:15 Cranberry Area (9) 176 95 Destin Moore, Fr 5:42 12:02 19:25 6:16 Northeast Bradford (4 177 96 Nathan Mellace, Sr 5:30 11:57 19:25 6:16 St. Joseph's Catholic 178 97 Darren Chen, Jr 5:39 12:06 19:27 6:16 Masterman (12) 179 98 Sean Sliben, So 5:44 12:08 19:28 6:17 Riverview (7) 180 99 Kyle McCarthy, Sr 5:46 12:08 19:28 6:17 Notre Dame Es (11) 181 100 Ben Uberti, Jr 5:34 12:01 19:34 6:18 Elk County Catholic ( 182 101 Jarrod Rathbun, Jr 5:38 12:03 19:36 6:19 Troy (4) 183 102 Jack Robinson, Fr 5:37 11:59 19:39 6:20 Winchester Thurston ( 184 Evan Miller, Jr 5:50 12:21 19:39 6:20 Cowanesque Valley (4) 185 103 Benjamin Voight, Jr 5:33 12:05 19:39 6:20 Southern Fulton (5) 186 Bobby Titus, Jr 5:49 12:22 19:40 6:21 Lackawanna Trail (2) 187 Anthony Clement, So 5:26 11:57 19:42 6:21 Paul Robeson (12) 188 Cinque Harris, So 5:54 12:31 19:42 6:21 Science Leadership (1 189 104 Andrew Harper, Sr 5:39 12:27 19:43 6:22 Camp Hill (3) 190 105 Jonah Golden, Sr 5:21 11:50 19:45 6:22 Southern Fulton (5) 191 106 Sage Minteer, So 5:36 12:21 19:47 6:23 Southern Fulton (5) 192 107 Tamir Green, Jr 5:43 12:39 19:48 6:23 Constitution (12) 193 108 Declan Murphy, Jr 5:43 12:10 19:50 6:24 Masterman (12) 194 109 Brian Sokol, Sr 5:25 12:05 19:55 6:25 Holy Cross (2) 195 Craig Lytle, So 5:51 12:23 19:57 6:26 Turkeyfoot (5) 196 110 Kevin Salipante, Fr 5:42 12:12 19:57 6:26 Winchester Thurston ( 197 111 Ricky Smith, So 5:51 12:28 19:58 6:26 Riverview (7) 198 112 Adam Parrett, So 5:57 12:34 20:02 6:28 Elk Lake (2) 199 113 Nate Voight, Fr 5:47 12:26 20:08 6:29 Southern Fulton (5) 200 Jesus Gil, Sr 5:53 12:31 20:09 6:30 Capa (12) 201 114 Charlie Pettinato, So 5:38 12:28 20:12 6:31 Holy Cross (2) 202 115 Dylan Ensor, So 5:47 12:39 20:15 6:32 Southern Fulton (5) 203 116 Ty Moon, Sr 5:46 12:34 20:16 6:32 Elk Lake (2) 204 Haziz Nelson, Sr 5:46 12:35 20:16 6:32 Paul Robeson (12) 205 117 Zane Longwell, So 5:50 12:29 20:17 6:32 Troy (4) 206 Steven Ritter, So 5:35 12:28 20:18 6:33 Catasauqua (11) 207 Christian Tanner, Fr 5:15 11:05 20:19 6:33 Smethport Area (9) 208 Luther Flores, Sr 5:48 12:41 20:21 6:34 Windber (5) 209 118 Jhonson Francis, So 5:56 12:43 20:23 6:34 Notre Dame Es (11) 210 119 Jacob Brown, Fr 6:04 12:48 20:26 6:35 Troy (4) 211 120 Sam Wolfe, So 5:58 12:53 20:31 6:37 Elk County Catholic ( 212 121 Asiaha Smith, So 6:16 13:08 20:42 6:40 Constitution (12) 213 Quadir Hargrove, Sr 5:54 12:51 20:43 6:41 Gamp (12) 214 122 Bryce Hughes, So 5:48 12:48 20:45 6:41 Holy Cross (2) 215 123 Max Wortman, So 6:03 13:01 20:57 6:45 St. Joseph's Catholic 216 124 Logan Beatty, Sr 5:51 12:58 20:59 6:46 Southern Fulton (5) 217 125 Haden Stamm, So 6:09 13:08 21:00 6:46 Penns Valley (6) 218 126 Lucas Nichols, Sr 6:03 13:01 21:03 6:47 Troy (4) 219 127 Everett VanHeyst, Fr 6:13 13:25 21:34 6:57 Penns Valley (6)
Pace: 6:00 | 7:00 | Top

220 128 Andrew Lofton, Sr 6:16 13:41 21:50 7:02 Constitution (12) 221 Shelby Wiseman, Jr 6:08 13:31 22:05 7:07 Capa (12) 222 Jude Marcelin, Jr 6:39 14:25 22:21 7:12 Motivation (12) 223 Marquese Johnson, Jr 6:39 14:27 22:41 7:19 Motivation (12) 224 129 Yousef Diabate, Jr 6:14 14:42 23:42 7:39 Constitution (12) 225 130 Tyree Mitchell, So 6:27 14:52 24:23 7:52 Constitution (12) 226 131 Hakim Hudson, So 6:13 14:52 24:23 7:52 Constitution (12) 16 finishers among Men Under 2 66 finishers among Men 2 - 2 68 finishers among Men 3 - 3 69 finishers among Men 4 - 4 7 finishers among Men 5 & Up 226 male finishers 0 female finishers 226 total finishers

Return to home page.