PIAA XC CHAMPIONSHIPS - BOYS AA

Hershey Park

Nov. 7, 2015


Results by runhigh.com

Click on the "pace" links to move about through the results. Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual or team.

                                       Last updated Nov. 7, 2015 1:01 PM
PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD

  1 Dallas (2)               96    7    9   15   31   34   56   90    17:15    0:48
  2 York Suburban (3)       104    5   13   19   28   39   45   73    17:14    1:07
  3 Bishop Shanahan (1)     151   14   22   24   26   65   67   68    17:30    1:05
  4 Knoch (7)               180    4   12   23   60   81   83   87    17:31    1:52
  5 Grove City (10)         182    6   10   40   62   64   86   94    17:35    1:18
  6 South Fayette (7)       194    2    3   54   61   74   88  107    17:29    1:50
  7 Berwick (2)             206   21   36   44   52   53  114  118    17:47    0:44
  8 Mars Area (7)           229   32   41   48   51   57   85   97    17:53    0:29
  9 Trinity (3)             257   27   33   35   78   84   93  119    17:57    0:58
 10 Harbor Creek (10)       260   25   30   38   59  108  124  125    18:00    1:36
 11 Greensburg Salem (7)    269   17   18   47   91   96  111  115    17:54    1:36
 12 Notre Dame Gp (11)      275   29   37   58   72   79  100  110    18:01    0:51
 13 Central Cambria (6)     279    1   46   75   77   80  101  106    17:53    2:01
 14 Boiling Springs (3)     293   20   63   69   70   71   76   99    18:01    1:04
 15 Allentown C C (11)      331   42   43   66   82   98  102  113    18:12  0:1:00
 16 Mifflinburg (4)         339    8   55   89   92   95  112  129    18:11    1:45
 17 Msgr Bonner (12)        341   11   49   50  109  122  130  131    18:23    2:58
 18 Bradford Area (9)       445   16  103  104  105  117  126  127    18:45    2:33
 19 Lansdale Catholic (12   608  116  120  121  123  128              20:01    1:22
Individuals

 PLACE           FINISHER            TIME     PACE


1. Dallas (2)
    7  Jack Zardecki, So              16:53    5:27
    9  Adam Borton, So                16:58    5:28
   15  Jason Culp, Jr                 17:06    5:31
   31  Stephen Postupak, Fr           17:35    5:40
   34  Mitchell Rome, Fr              17:40    5:42
   56  Robert Martin, Sr              18:05    5:50
   90  Josh Jarden, So                18:35    5:59
Total Time = 1:26:12     Total Places = 96

2. York Suburban (3)
    5  Donavan Mears, Sr              16:37    5:21
   13  Bryce Ohl, So                  17:05    5:31
   19  Jarrett Raudenski, Fr          17:09    5:32
   28  Peter Wagner, Jr               17:33    5:39
   39  Josh Kerr, So                  17:43    5:43
   45  Tanner Haynes, So              17:52    5:46
   73  Quentin Schorr, Sr             18:16    5:53
Total Time = 1:26:07     Total Places = 104

3. Bishop Shanahan (1)
   14  Jack Ettien, Fr                17:06    5:31
   22  Logan Yoquinto, So             17:20    5:35
   24  Chris Kolimago, Sr             17:21    5:36
   26  Blake Ettien, Sr               17:30    5:38
   65  Seamus Fromhartz, Sr           18:10    5:52
   67  John McGrory, So               18:12    5:52
   68  Seamus Breslin, Sr             18:12    5:52
Total Time = 1:27:27     Total Places = 151

4. Knoch (7)
    4  Max Freyermuth, Jr             16:35    5:21
   12  John Ejzak, Jr                 17:04    5:30
   23  Brandon Grumski, Sr            17:20    5:35
   60  Aidan Neigh, Jr                18:08    5:51
   81  Isaac Davanzati, So            18:27    5:57
   83  Nathaniel Pettit, Sr           18:28    5:57
   87  Zac Misitis, Sr                18:33    5:59
Total Time = 1:27:34     Total Places = 180

5. Grove City (10)
    6  Jonah Powell, Fr               16:52    5:26
   10  Braydon Pyle, Jr               16:59    5:29
   40  Ben McKnight, So               17:45    5:43
   62  Dillon McConnell, Sr           18:09    5:51
   64  Elijah Depew, Jr               18:10    5:51
   86  Jacob Powell, Jr               18:31    5:58
   94  Jacob Hughes, Jr               18:39    6:01
Total Time = 1:27:55     Total Places = 182

6. South Fayette (7)
    2  Aaron Pfeil, Jr                16:26    5:18
    3  Sam Snodgrass, So              16:32    5:20
   54  Michael Cusick, So             18:02    5:49
   61  Colin Dunn, So                 18:09    5:51
   74  Michael Hasis, Sr              18:16    5:53
   88  Ryan Hayes, So                 18:33    5:59
  107  Silas Mays, So                 19:04    6:09
Total Time = 1:27:25     Total Places = 194

7. Berwick (2)
   21  Ty Fisher, Jr                  17:18    5:35
   36  Beau Blass, Sr                 17:42    5:42
   44  Mason Kimbell, Jr              17:51    5:45
   52  Mitchell Martin, So            18:01    5:49
   53  Bao Le, So                     18:01    5:49
  114  Ben White, Jr                  19:20    6:14
  118  Griffin Keller, Fr             19:42    6:21
Total Time = 1:28:53     Total Places = 206

8. Mars Area (7)
   32  Nathan Mrdjenovich, Sr         17:37    5:41
   41  John Zervos, Fr                17:45    5:43
   48  Caleb Keys, So                 17:54    5:46
   51  Lukas Johansson, Sr            18:00    5:48
   57  Connor Volk-Klos, Fr           18:05    5:50
   85  Jacob Porter, Sr               18:30    5:58
   97  Evan Deddo, Jr                 18:43    6:02
Total Time = 1:29:21     Total Places = 229

9. Trinity (3)
   27  Matt Geisler, Jr               17:31    5:39
   33  Chase Drawbaugh, Sr            17:39    5:42
   35  Will Bucher, Fr                17:41    5:42
   78  Vince Pham, Jr                 18:23    5:56
   84  Sean Capper, Sr                18:28    5:57
   93  Chris Fencel, Jr               18:38    6:00
  119  Joe Hadley, Jr                 19:44    6:22
Total Time = 1:29:42     Total Places = 257

10. Harbor Creek (10)
   25  Aiden Weber, Fr                17:30    5:38
   30  Jared Szklenski, Jr            17:35    5:40
   38  Ryan Starvaggi, Fr             17:43    5:43
   59  Justin Kita, Sr                18:07    5:51
  108  Nate Dougan, So                19:05    6:09
  124  Caleb Mandel, Fr               20:11    6:30
  125  Dante Rocco, Fr                20:28    6:36
Total Time = 1:30:00     Total Places = 260

11. Greensburg Salem (7)
   17  Mark Brown, Fr                 17:07    5:31
   18  Cameron Binda, Fr              17:09    5:32
   47  Frankie King, Jr               17:54    5:46
   91  David Ammons, Jr               18:35    6:00
   96  Logan Miller, Sr               18:43    6:02
  111  Drew Erdman, So                19:14    6:12
  115  Dave Rosner, Sr                19:32    6:18
Total Time = 1:29:28     Total Places = 269

12. Notre Dame Gp (11)
   29  John Koons, Fr                 17:34    5:40
   37  Devon Fogel, Sr                17:43    5:43
   58  Anthony Pacchioli, So          18:06    5:50
   72  Thomas Koons, Jr               18:15    5:53
   79  Charles Hohl, So               18:25    5:56
  100  Alex Gosciniak, Sr             18:48    6:04
  110  Evan Busher, Sr                19:13    6:12
Total Time = 1:30:03     Total Places = 275

13. Central Cambria (6)
    1  Bryce Descavish, Sr            16:26    5:18
   46  Javaunte Neumann, Sr           17:53    5:46
   75  Max Murin, Jr                  18:18    5:54
   77  Mike Walwro, Jr                18:21    5:55
   80  Tyler Wilson, So               18:26    5:57
  101  Ohm Vyas, Fr                   18:48    6:04
  106  Alex Jeffers, So               19:02    6:08
Total Time = 1:29:24     Total Places = 279

14. Boiling Springs (3)
   20  Zach Bitner, Sr                17:11    5:32
   63  Alex Eshelman, Sr              18:10    5:51
   69  Jack Talhelm, Jr               18:12    5:52
   70  Noah Reighard, Sr              18:13    5:52
   71  Justin Lewis, Sr               18:15    5:53
   76  Liam Aro, So                   18:18    5:54
   99  John Riskis, Jr                18:47    6:03
Total Time = 1:30:01     Total Places = 293

15. Allentown C C (11)
   42  Chris Vaughan, Sr              17:46    5:44
   43  Michael Grapsy, Jr             17:47    5:44
   66  Tim Grib, So                   18:11    5:52
   82  Conner Miller, Jr              18:27    5:57
   98  Tim Susko, Sr                  18:45    6:03
  102  Brendan Kern, Fr               18:57    6:07
  113  Nick Carolan, Sr               19:19    6:14
Total Time = 1:30:56     Total Places = 331

16. Mifflinburg (4)
    8  Quincy Amabile, Sr             16:57    5:28
   55  Bradley Haines, Jr             18:03    5:49
   89  Levi Yoder, Fr                 18:33    5:59
   92  Quenton Long, So               18:37    6:00
   95  Daniel Marks, So               18:42    6:02
  112  Cody Brooks, Jr                19:15    6:12
  129  Wyatt Ebersole, So             21:26    6:55
Total Time = 1:30:52     Total Places = 339

17. Msgr Bonner (12)
   11  Sean Sullivan, Sr              17:00    5:29
   49  Anthony Harper, So             17:55    5:47
   50  David Whitfield, Jr            17:56    5:47
  109  Steve Cromity, Sr              19:07    6:10
  122  Jack Sullivan, Sr              19:57    6:26
  130  Thomas Orr, Sr                 24:17    7:50
  131  Isaiah Sulder, Fr              26:37    8:35
Total Time = 1:31:55     Total Places = 341

18. Bradford Area (9)
   16  Logan Caruso, So               17:06    5:31
  103  Tyler Nuzzo, Sr                18:57    6:07
  104  Vinnie Bizzarro, Fr            18:58    6:07
  105  Kade Hayden, So                19:01    6:08
  117  Daniel Fedak, Fr               19:39    6:20
  126  Adam Cary, Jr                  20:28    6:36
  127  Jacob Yost, So                 20:39    6:40
Total Time = 1:33:41     Total Places = 445

19. Lansdale Catholic (12
  116  Joseph Madden, Sr              19:33    6:18
  120  Nick Kraynak, Sr               19:45    6:22
  121  Andrew Danielson, Jr           19:48    6:23
  123  Patrick Burnham, Jr            20:02    6:28
  128  Joseph Sirianni, Sr            20:54    6:44
Total Time = 1:40:02     Total Places = 608
        TEAM                                 1M          2M        CLOCK    
 PLACE SCORE           FINISHER            TIME        TIME         TIME     PACE        TEAM

Top

1 Dominic Hockenbury, Sr 4:42 9:53 15:49 5:06 Lake-Lehman (2) 2 Zach Skolnekovich, Jr 4:48 10:02 15:54 5:08 Quaker Valley (7) 3 Matthew Kravitz, Sr 4:46 10:00 15:57 5:09 North Pocono (2) 4 William Kachman, Sr 4:46 10:02 16:07 5:12 Bedford (5) 5 Sam Signor, Sr 4:52 10:17 16:20 5:16 East Pennsboro (3) 6 1 Bryce Descavish, Sr 4:55 10:17 16:26 5:18 Central Cambria (6) 7 Ben Bumgarner, Jr 4:49 10:14 16:26 5:18 Waynesburg Central (7 8 2 Aaron Pfeil, Jr 4:56 10:16 16:26 5:18 South Fayette (7) 9 Isaac Davis, So 4:53 10:16 16:27 5:18 Jersey Shore Area (4) 10 Daniel Filler, Sr 4:47 10:11 16:28 5:19 Gettysburg (3) 11 Jacob Toczko, Sr 4:48 10:11 16:29 5:19 Tunkhannock Area (2) 12 3 Sam Snodgrass, So 4:55 10:17 16:32 5:20 South Fayette (7) 13 4 Max Freyermuth, Jr 5:04 10:27 16:35 5:21 Knoch (7) 14 Franco Balbuena, Sr 4:50 10:14 16:36 5:21 Coughlin (2) 15 5 Donavan Mears, Sr 4:57 10:23 16:37 5:21 York Suburban (3) 16 Jared Harnish, Sr 4:56 10:18 16:39 5:22 Eastern Lebanon (3) 17 Dylan Bucior, Sr 4:56 10:24 16:45 5:24 Jim Thorpe Area (11) 18 Jack Di Cintio, Sr 10:12 16:46 5:24 Wyomissing Area (3) 19 Carl Fortna, Sr 4:54 10:22 16:51 5:26 Fleetwood (3) 20 Ben Bickerton, Sr 4:55 10:22 16:51 5:26 Southmoreland (7) 21 Samuel Lenze, Jr 4:55 10:26 16:52 5:26 Indiana Area (7) 22 6 Jonah Powell, Fr 4:56 10:32 16:52 5:26 Grove City (10) 23 David Haines, Jr 4:59 10:28 16:52 5:26 North Pocono (2) 24 Callahan Lennon, Jr 4:52 10:26 16:53 5:26 Holy Ghost Prep (1) 25 7 Jack Zardecki, So 4:55 10:25 16:53 5:27 Dallas (2) 26 8 Quincy Amabile, Sr 5:01 10:32 16:57 5:28 Mifflinburg (4) 27 Joe Malafronte, Sr 5:12 10:46 16:57 5:28 Danville (4) 28 9 Adam Borton, So 4:57 10:35 16:58 5:28 Dallas (2) 29 10 Braydon Pyle, Jr 5:00 10:38 16:59 5:29 Grove City (10) 30 11 Sean Sullivan, Sr 5:01 10:32 17:00 5:29 Msgr Bonner (12) 31 Anthony Bach, Jr 4:58 10:35 17:03 5:30 Lewisburg Area (4) 32 12 John Ejzak, Jr 5:07 10:39 17:04 5:30 Knoch (7) 33 Michael Neeson, Jr 5:06 10:41 17:05 5:30 Pottsgrove (1) 34 13 Bryce Ohl, So 5:00 10:41 17:05 5:31 York Suburban (3) 35 14 Jack Ettien, Fr 5:04 10:40 17:06 5:31 Bishop Shanahan (1) 36 15 Jason Culp, Jr 5:01 10:35 17:06 5:31 Dallas (2) 37 16 Logan Caruso, So 5:05 10:41 17:06 5:31 Bradford Area (9) 38 17 Mark Brown, Fr 5:04 10:40 17:07 5:31 Greensburg Salem (7) 39 18 Cameron Binda, Fr 5:02 10:42 17:09 5:32 Greensburg Salem (7) 40 19 Jarrett Raudenski, Fr 5:00 10:44 17:09 5:32 York Suburban (3) 41 20 Zach Bitner, Sr 5:01 10:38 17:11 5:32 Boiling Springs (3) 42 Nicholas Alico, Jr 5:01 10:39 17:11 5:32 Lewisburg Area (4) 43 Joe Cullen, So 4:47 10:11 17:12 5:33 Wyomissing Area (3) 44 Sean Rendar, So 5:08 10:43 17:12 5:33 Beaver Area (7) 45 Zane Baker, Sr 5:13 10:54 17:13 5:33 Bedford (5) 46 Patrick Donahue, Sr 4:55 10:34 17:13 5:33 Holy Ghost Prep (1) 47 Micky Phillippi, Sr 5:01 10:40 17:17 5:34 Derry Area (7) 48 21 Ty Fisher, Jr 5:11 10:47 17:18 5:35 Berwick (2) 49 Riley Lamison, Sr 5:08 10:43 17:18 5:35 Beaver Area (7) 50 22 Logan Yoquinto, So 5:03 10:43 17:20 5:35 Bishop Shanahan (1) 51 23 Brandon Grumski, Sr 5:09 10:47 17:20 5:35 Knoch (7) 52 Jake Lehotsky, Jr 4:59 10:43 17:20 5:35 Fort Lebeouf (10) 53 24 Chris Kolimago, Sr 5:11 10:51 17:21 5:36 Bishop Shanahan (1) 54 Gavin Kemery, Sr 5:02 10:44 17:23 5:36 Northern Lehigh (11) 55 Ethan Bernstein, So 5:03 10:43 17:25 5:37 Saucon Valley (11) 56 25 Aiden Weber, Fr 5:10 10:51 17:30 5:38 Harbor Creek (10) 57 26 Blake Ettien, Sr 5:10 10:56 17:30 5:38 Bishop Shanahan (1) 58 27 Matt Geisler, Jr 5:13 10:53 17:31 5:39 Trinity (3) 59 Jacob Pasake, So 5:14 11:00 17:31 5:39 Western Wayne (2) 60 Zach Svetik, Sr 5:10 10:54 17:32 5:39 Palmerton Area (11) 61 28 Peter Wagner, Jr 5:06 10:55 17:33 5:39 York Suburban (3) 62 29 John Koons, Fr 5:10 10:53 17:34 5:40 Notre Dame Gp (11) 63 30 Jared Szklenski, Jr 5:17 11:03 17:35 5:40 Harbor Creek (10) 64 31 Stephen Postupak, Fr 5:15 10:58 17:35 5:40 Dallas (2) 65 32 Nathan Mrdjenovich, Sr 5:12 10:58 17:37 5:41 Mars Area (7) 66 Haskey Fleming, Sr 5:07 10:53 17:37 5:41 Western Wayne (2) 67 Jake Pittner, Jr 5:18 11:04 17:37 5:41 Beaver Area (7) 68 John Curtis, So 5:12 10:59 17:38 5:41 Corry Area (10) 69 Brody Beiler, Sr 4:59 10:41 17:38 5:41 Selinsgrove (4) 70 Joseph Espinal, Sr 5:02 10:44 17:38 5:41 Wilson Area (11) 71 Mitchell Chunta, Fr 5:08 10:55 17:39 5:42 Forest Hills (6) 72 33 Chase Drawbaugh, Sr 5:15 11:03 17:39 5:42 Trinity (3) 73 34 Mitchell Rome, Fr 5:16 10:58 17:40 5:42 Dallas (2) 74 Desmond O'Donovan, Sr 5:14 11:04 17:40 5:42 Science Leadership (1 75 35 Will Bucher, Fr 5:14 11:02 17:41 5:42 Trinity (3) 76 Jackson McTaggart, Fr 5:13 11:00 17:42 5:42 Trinity (7) 77 36 Beau Blass, Sr 5:18 11:04 17:42 5:42 Berwick (2) 78 Ryan Thrush, Jr 5:06 10:51 17:43 5:43 Brookville Area (9) 79 37 Devon Fogel, Sr 5:17 11:08 17:43 5:43 Notre Dame Gp (11) 80 38 Ryan Starvaggi, Fr 4:56 10:32 17:43 5:43 Harbor Creek (10) 81 39 Josh Kerr, So 5:13 11:03 17:43 5:43 York Suburban (3) 82 Johnathan Asay, So 5:22 11:05 17:44 5:43 Freeport Area (7) 83 40 Ben McKnight, So 5:03 11:01 17:45 5:43 Grove City (10) 84 41 John Zervos, Fr 5:17 11:04 17:45 5:43 Mars Area (7) 85 42 Chris Vaughan, Sr 5:12 11:06 17:46 5:44 Allentown C C (11) 86 Dominic Mazzariello, So 5:14 11:09 17:46 5:44 Somerset (5) 87 Zack Mead, Jr 5:05 10:57 17:47 5:44 Montrose (2) 88 Joe McDonnell, Sr 4:53 10:34 17:47 5:44 Susquehannock (3) 89 43 Michael Grapsy, Jr 5:13 11:05 17:47 5:44 Allentown C C (11) 90 Scott Mundis, Sr 5:02 10:50 17:47 5:44 East Pennsboro (3) 91 Billy Lott, Jr 5:07 11:00 17:49 5:45 Ellwood City (7) 92 Sean Dixon, Jr 5:08 10:56 17:49 5:45 Holy Ghost Prep (1) 93 Dylan Rowles, Sr 5:14 11:04 17:50 5:45 West Perry (3) 94 Jarred Kyra, Jr 5:03 10:57 17:50 5:45 Saucon Valley (11) 95 44 Mason Kimbell, Jr 5:20 11:04 17:51 5:45 Berwick (2) 96 Chris Sabol, Sr 5:14 11:04 17:52 5:46 Lake-Lehman (2) 97 45 Tanner Haynes, So 5:15 11:07 17:52 5:46 York Suburban (3) 98 Logan Stancombe, Sr 5:15 11:04 17:53 5:46 West Shamokin (7) 99 46 Javaunte Neumann, Sr 5:23 11:11 17:53 5:46 Central Cambria (6) 100 47 Frankie King, Jr 5:03 10:39 17:54 5:46 Greensburg Salem (7) 101 48 Caleb Keys, So 5:15 11:03 17:54 5:46 Mars Area (7) 102 Rocco Fanella, So 5:13 11:06 17:55 5:47 Indiana Area (7) 103 49 Anthony Harper, So 5:11 11:07 17:55 5:47 Msgr Bonner (12) 104 50 David Whitfield, Jr 5:09 10:59 17:56 5:47 Msgr Bonner (12) 105 Zachary Miller, Sr 5:15 11:11 17:56 5:47 Donegal (3) 106 Evan Klatt, Jr 5:27 11:14 17:57 5:47 Uniontown Area (7) 107 Michael Blacketter, Jr 5:22 11:12 17:57 5:47 Lehighton Area (11) 108 Daniel Wood, Sr 5:13 11:04 17:58 5:48 Biglerville (3) 109 Blake Ristau, Jr 5:15 11:02 17:58 5:48 Warren Area (10) 110 Chad Long, So 5:10 11:09 17:58 5:48 Bermudian Springs (3) 111 Ben Stutzman, Sr 5:27 11:18 17:59 5:48 Lancaster Mennonite ( 112 Cade Rush, So 5:12 11:06 17:59 5:48 Waynesburg Central (7 113 51 Lukas Johansson, Sr 5:21 11:13 18:00 5:48 Mars Area (7) 114 52 Mitchell Martin, So 5:24 11:15 18:01 5:49 Berwick (2) 115 53 Bao Le, So 5:24 11:15 18:01 5:49 Berwick (2) 116 Anthony Voto, Jr 5:05 10:55 18:02 5:49 New Castle (7) 117 54 Michael Cusick, So 5:19 11:16 18:02 5:49 South Fayette (7) 118 Cejay Walker, Fr 5:11 11:09 18:02 5:49 Somerset (5) 119 55 Bradley Haines, Jr 5:28 11:26 18:03 5:49 Mifflinburg (4) 120 Justin Beasley-Tur, Sr 5:04 11:03 18:03 5:49 Pottstown (1) 121 56 Robert Martin, Sr 5:13 11:07 18:05 5:50 Dallas (2) 122 57 Connor Volk-Klos, Fr 5:15 11:14 18:05 5:50 Mars Area (7) 123 Ethan Brentham, Fr 5:24 11:16 18:06 5:50 Punxsutawney Area (9) 124 58 Anthony Pacchioli, So 5:24 11:18 18:06 5:50 Notre Dame Gp (11) 125 Zack Skrabski, Jr 5:15 11:16 18:07 5:51 South Park (7) 126 59 Justin Kita, Sr 5:25 11:21 18:07 5:51 Harbor Creek (10) 127 Terryl Ferrell, Sr 5:12 10:58 18:08 5:51 Milton Hershey School 128 60 Aidan Neigh, Jr 5:24 11:20 18:08 5:51 Knoch (7) 129 61 Colin Dunn, So 5:20 11:20 18:09 5:51 South Fayette (7) 130 62 Dillon McConnell, Sr 5:03 11:03 18:09 5:51 Grove City (10) 131 63 Alex Eshelman, Sr 5:22 11:16 18:10 5:51 Boiling Springs (3) 132 Austin Metts, So 5:27 11:15 18:10 5:51 Uniontown Area (7) 133 64 Elijah Depew, Jr 5:16 11:17 18:10 5:51 Grove City (10) 134 65 Seamus Fromhartz, Sr 5:21 11:22 18:10 5:52 Bishop Shanahan (1) 135 66 Tim Grib, So 5:26 11:20 18:11 5:52 Allentown C C (11) 136 Michael Bittinger, Sr 5:16 11:15 18:12 5:52 Littlestown (3) 137 67 John McGrory, So 5:12 11:13 18:12 5:52 Bishop Shanahan (1) 138 68 Seamus Breslin, Sr 5:09 11:01 18:12 5:52 Bishop Shanahan (1) 139 69 Jack Talhelm, Jr 5:17 11:17 18:12 5:52 Boiling Springs (3) 140 70 Noah Reighard, Sr 5:24 11:23 18:13 5:52 Boiling Springs (3) 141 Ryan Chew, So 5:27 11:28 18:14 5:53 Clearfield Area (9) 142 71 Justin Lewis, Sr 5:23 11:23 18:15 5:53 Boiling Springs (3) 143 Erik Andrzejewski, Fr 5:15 11:14 18:15 5:53 General McLane (10) 144 72 Thomas Koons, Jr 5:22 11:20 18:15 5:53 Notre Dame Gp (11) 145 73 Quentin Schorr, Sr 5:13 11:15 18:16 5:53 York Suburban (3) 146 74 Michael Hasis, Sr 5:20 11:24 18:16 5:53 South Fayette (7) 147 Pat Cosgrove, Sr 5:13 11:14 18:17 5:54 Scranton Prep (2) 148 75 Max Murin, Jr 5:24 11:19 18:18 5:54 Central Cambria (6) 149 76 Liam Aro, So 5:26 11:24 18:18 5:54 Boiling Springs (3) 150 Nathan Eadie, Fr 5:23 11:25 18:19 5:54 Warren Area (10) 151 77 Mike Walwro, Jr 5:24 11:23 18:21 5:55 Central Cambria (6) 152 Robert Leiser, So 5:20 11:34 18:21 5:55 Northwestern Lehigh ( 153 78 Vince Pham, Jr 5:19 11:22 18:23 5:56 Trinity (3) 154 Greg Nutter, Jr 5:15 11:18 18:23 5:56 General McLane (10) 155 Maxx Palisin, Jr 5:17 11:17 18:23 5:56 Sharon (10) 156 79 Charles Hohl, So 5:25 11:27 18:25 5:56 Notre Dame Gp (11) 157 80 Tyler Wilson, So 5:20 11:22 18:26 5:57 Central Cambria (6) 158 81 Isaac Davanzati, So 5:21 11:19 18:27 5:57 Knoch (7) 159 82 Conner Miller, Jr 5:22 11:30 18:27 5:57 Allentown C C (11) 160 Xavier Molnar, So 5:17 11:25 18:27 5:57 Brookville Area (9) 161 83 Nathaniel Pettit, Sr 5:26 11:31 18:28 5:57 Knoch (7) 162 Matthew Fohner, Sr 5:22 11:26 18:28 5:57 Archbishop Carroll (1 163 84 Sean Capper, Sr 5:23 11:33 18:28 5:57 Trinity (3) 164 85 Jacob Porter, Sr 5:26 11:29 18:30 5:58 Mars Area (7) 165 86 Jacob Powell, Jr 5:18 11:23 18:31 5:58 Grove City (10) 166 Brian Harr, Jr 5:13 11:20 18:32 5:58 Derry Area (7) 167 87 Zac Misitis, Sr 5:25 11:32 18:33 5:59 Knoch (7) 168 88 Ryan Hayes, So 5:20 11:26 18:33 5:59 South Fayette (7) 169 89 Levi Yoder, Fr 5:27 11:26 18:33 5:59 Mifflinburg (4) 170 90 Josh Jarden, So 5:16 11:22 18:35 5:59 Dallas (2)


Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | Top

171 Austin Roseberry, Jr 5:18 11:30 18:35 6:00 North Schuylkill (11) 172 Kyle Zingales, Sr 5:21 11:30 18:35 6:00 Wilson Area (11) 173 91 David Ammons, Jr 5:22 11:31 18:35 6:00 Greensburg Salem (7) 174 92 Quenton Long, So 5:26 11:36 18:37 6:00 Mifflinburg (4) 175 93 Chris Fencel, Jr 5:18 11:29 18:38 6:00 Trinity (3) 176 94 Jacob Hughes, Jr 5:08 11:18 18:39 6:01 Grove City (10) 177 95 Daniel Marks, So 5:26 11:39 18:42 6:02 Mifflinburg (4) 178 96 Logan Miller, Sr 5:32 11:41 18:43 6:02 Greensburg Salem (7) 179 97 Evan Deddo, Jr 5:46 11:59 18:43 6:02 Mars Area (7) 180 98 Tim Susko, Sr 5:21 11:32 18:45 6:03 Allentown C C (11) 181 Jacob Derry, Jr 5:23 11:27 18:46 6:03 Corry Area (10) 182 Jake Dinger, Jr 5:32 11:44 18:46 6:03 Punxsutawney Area (9) 183 99 John Riskis, Jr 5:26 11:33 18:47 6:03 Boiling Springs (3) 184 100 Alex Gosciniak, Sr 5:26 11:40 18:48 6:04 Notre Dame Gp (11) 185 101 Ohm Vyas, Fr 5:42 11:49 18:48 6:04 Central Cambria (6) 186 Jacob Eshelman, Fr 5:28 11:41 18:48 6:04 Franklin Area (10) 187 102 Brendan Kern, Fr 5:37 11:48 18:57 6:07 Allentown C C (11) 188 103 Tyler Nuzzo, Sr 5:23 11:31 18:57 6:07 Bradford Area (9) 189 104 Vinnie Bizzarro, Fr 5:31 11:50 18:58 6:07 Bradford Area (9) 190 105 Kade Hayden, So 5:38 11:50 19:01 6:08 Bradford Area (9) 191 106 Alex Jeffers, So 5:39 11:51 19:02 6:08 Central Cambria (6) 192 107 Silas Mays, So 5:30 11:51 19:04 6:09 South Fayette (7) 193 108 Nate Dougan, So 5:38 11:44 19:05 6:09 Harbor Creek (10) 194 Turner Wilson, Jr 11:29 19:07 6:10 Hopewell (7) 195 109 Steve Cromity, Sr 5:44 11:41 19:07 6:10 Msgr Bonner (12) 196 110 Evan Busher, Sr 5:38 11:57 19:13 6:12 Notre Dame Gp (11) 197 111 Drew Erdman, So 5:37 11:55 19:14 6:12 Greensburg Salem (7) 198 112 Cody Brooks, Jr 5:27 11:58 19:15 6:12 Mifflinburg (4) 199 Daniel Fohner, Fr 5:43 12:10 19:17 6:13 Archbishop Carroll (1 200 Connor Keene, So 5:23 11:47 19:19 6:14 Fort Lebeouf (10) 201 113 Nick Carolan, Sr 5:46 12:08 19:19 6:14 Allentown C C (11) 202 114 Ben White, Jr 5:34 11:56 19:20 6:14 Berwick (2) 203 115 Dave Rosner, Sr 5:42 12:06 19:32 6:18 Greensburg Salem (7) 204 116 Joseph Madden, Sr 5:39 12:07 19:33 6:18 Lansdale Catholic (12 205 117 Daniel Fedak, Fr 5:45 12:13 19:39 6:20 Bradford Area (9) 206 118 Griffin Keller, Fr 6:00 12:32 19:42 6:21 Berwick (2) 207 119 Joe Hadley, Jr 5:36 12:08 19:44 6:22 Trinity (3) 208 120 Nick Kraynak, Sr 5:40 12:15 19:45 6:22 Lansdale Catholic (12 209 121 Andrew Danielson, Jr 5:44 12:21 19:48 6:23 Lansdale Catholic (12 210 Joseph Clay, So 5:41 12:15 19:53 6:25 Archbishop Carroll (1 211 122 Jack Sullivan, Sr 5:42 12:14 19:57 6:26 Msgr Bonner (12) 212 Richard Chekay, Jr 5:39 12:20 20:00 6:27 Conwell-Egan (12) 213 Jeremy Capella, Fr 5:44 12:21 20:01 6:27 Conwell-Egan (12) 214 123 Patrick Burnham, Jr 5:36 12:21 20:02 6:28 Lansdale Catholic (12 215 124 Caleb Mandel, Fr 5:43 12:25 20:11 6:30 Harbor Creek (10) 216 125 Dante Rocco, Fr 5:46 12:34 20:28 6:36 Harbor Creek (10) 217 126 Adam Cary, Jr 5:45 12:31 20:28 6:36 Bradford Area (9) 218 127 Jacob Yost, So 5:30 12:35 20:39 6:40 Bradford Area (9) 219 128 Joseph Sirianni, Sr 5:49 12:45 20:54 6:44 Lansdale Catholic (12 220 129 Wyatt Ebersole, So 5:42 13:01 21:26 6:55 Mifflinburg (4)
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | Top

221 Jordan Machita, Sr 6:35 14:11 22:18 7:11 Archbishop Carroll (1 222 Yusuf Musa, So 6:23 14:17 23:03 7:26 Swenson Arts & Tech ( 223 Alex Thelisma, Sr 6:36 14:18 23:31 7:35 Roxborough (12) 224 130 Thomas Orr, Sr 6:50 15:07 24:17 7:50 Msgr Bonner (12)
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | Top

225 131 Isaiah Sulder, Fr 6:41 15:43 26:37 8:35 Msgr Bonner (12) 31 finishers among Men Under 2 51 finishers among Men 2 - 2 62 finishers among Men 3 - 3 81 finishers among Men 4 - 4 225 male finishers 0 female finishers 225 total finishers

Return to home page.